Zdraví

Vybíráme vířivku aneb hydroterapie denně doma

Vířivá vana, podomácku vířivka a často také whirlpoolka. Tři označení pro zařízení, které bylo vždy symbolem luxusní relaxace a drželo si punc exkluzivity. Což o to, vířivé vany poskytují dokonalé prostředí pro odpočinek i dnes a svým způsobem se stále řadí mezi exkluzivní artikly, ale přesto jsou mnohem dostupnější a stávají se součástí stále většího počtu domácností. Možná jste o blahodárných účincích hydroterapie začali uvažovat i vy a pohráváte si s myšlenkou, že si whirlpoolku také pořídíte. Odrazovat vás nebudeme a naopak vám prozradíme, na co si dát při jejím výběru pozor.
Dříve, než se dostaneme k samotnému výběru domácí či venkovní vířivky, si pro jistotu zopakujeme princip zmíněné terapie. Prastará metoda vychází z pozitivním účinků tepla, vztlaku a hydrostatického a hydrodynamického tlaku. Dnešní technologie jsou samozřejmě mnohem důmyslnější než jak hydroterapii praktikovali naši předkové a pravidelnou relaxací v kvalitních vířivkách lze dosáhnout nečekaných výsledků. Systém trysek se stará o perfektní masáž, která má pozitivní vliv na naši fyzickou i psychickou stránku.

A jak postupovat při nákupu?

Chystáte-li se vířivku umístit do exteriéru, v podstatě vás bude limitovat pouze cena. U domácí vířivky musíte zohlednit dispozice interiéru a tvar vířivky. Další dilema se týká nadzemní nebo zapuštěné varianty. Zatímco s nadzemní vířivkou lze poměrně bez problémů manipulovat, zapuštěná poskytuje uživatelům snadnější přístup. Výběr je proto otázkou vašich priorit.
Rozhodovat se budete i mezi tím, zda si pořídíte vířivku se samonosnou konstrukcí. Ta je natolik pevná, že odolá celkové hmotnosti vody (a samozřejmě i koupajících se osob) a není ji třeba zpevňovat speciální výplní. Vířivé vany bez samonosné konstrukce jsou kvůli výplni těžší a navíc bývá problém s případnou opravou, kdy je složité dostat se přes pěnovou výplň. Co se týče materiálů, ze kterých je whirlpoolka vyrobena, opět jde pouze a jenom o peníze. Mějte však na mysli, že dřevo a vysoce kvalitní akrylát nejsou jen exkluzivní, ale především kvalitní. Vířivá vana z nekvalitního plastu je sice levnější, ale příliš dlouho nevydrží. Podobné je to i s filtrací – je vhodné zvolit tlakovou, která je sice dražší než spádová varianta, ale mnohem efektivnější.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije