Zdraví

Co jsou to superpotraviny a proč byste je měli konzumovat i vy?

V posledních dekádách čas plyne mnohem rychleji než kdy dříve. Nebo tak alespoň vnímáme. Dynamické životní tempo se bohužel podepisuje na našem zdraví a to zejména proto, protože našemu organismu chybí základní složky nezbytné pro jeho správné fungování. Jednoduše nemáme dost času na to, abychom si uhlídají dostatečný příjem živin, minerálů a vitaminů a potraviny, které by nám měly zmíněné látky dodat, jich obsahují příliš málo . Přitom stačí jediné – přidat do jídelníčku superpotraviny…
O superpotravinách jste možná slyšeli. A by také ne, píše se o nich v prestižních magazínech o zdraví a doporučují je i lékaři. Ale proč právě přízvisko „super“ a co si pod ním představit? Jako „superpotravinu“ bychom mohli označit každou plodinu, která je bohatá na výše zmíněné látky. Superpotraviny obsahují vitaminy, minerály, živiny a mají antioxidačními účinky. Neslouží k léčbě konkrétních neduhů, ale jejich pravidelná konzumace napomáhá k posílení imunity. Většina superpotravin má bohatou historii. Pochází z míst, kde vznikaly první civilizace a protože musely čelit drsným podmínkám, musely se přizpůsobit a uchovat si mnohem větší množství živin. Naši předkové unikátní vlastnosti těchto plodin zaznamenali a nedali na ně dopustit. Postupem času se sice dostaly do ústraní, ale nyní zažívají opravdový boom.
Mezi nejznámější a nejúčinnější superpotraviny patří vzácný arganový olej, léčivá houba cordyceps, čínské plody goji, mladý ječmen a řasa chlorella. Fakt, že některou z nich začnete konzumovat i vy, bohužel neznamená, že svému organismu dodáte chybějící živiny. Enormní podíl na to, zda si superpotravina uchová své vlastnosti, má totiž způsob zpracování a balení. Většina výrobců navíc do superpotravin přidává chemická aditiva, která je znehodnotí. Ve výsledku zaplatíte spoustu peněz za nic.
Neházejme však všechny superpotraviny do jednoho pytle. I na našem trhu působí dodavatelé, kteří si zakládají na kvalitě a spolupracují s nejlepšími výrobci a moderními laboratořemi. Jedním z nich je i společnost Puntura International, jejíž produkty poznáte na první pohled podle ikonického balení. Všechny superpotraviny (momentálně je k mání arganový olej, chlorella, cordyceps, mladý ječmen a goji) jsou uchovány v lahvičkách z tmavého skla a pyšní se nálepkou BIO. Díky pečlivému a svědomitému zpracování a skladování si superpotraviny Puntura International uchovávají své unikátní vlastnosti a jejich pozitivní efekt okamžitě poznáte.
Pokud vás zaujal způsob, jak dopřát organismu látky, které bezpodmínečně potřebuje, přečtěte si o superpotravinách více na www.puntura.eu/cs. V e-shopu a vybraných kamenných prodejnách si můžete kteroukoliv z výše uvedených superpotravin koupit a začít se aktivně podílet na svém zdraví.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije