Jak vybrat byt v Praze? Víme, jak na to!

Přemýšlíte o novém bydlení a hledáte lokalitu, která vám nabídne dostatek pracovních příležitostí, pestré spektrum služeb a kulturní vyžití? V tom případě by vaše nová adresa mohla být v Praze. Stověžaté hlavní město toho nabízí mnohem víc a je jen na vás, jestli využijete všech příležitostí na maximum. Základním předpokladem je ovšem vhodně zvolené bydlení. A my vám prozradíme, na co si máte dávat pozor!

3 základní pilíře pro úspěšný hon za novým bydlením

Realitní makléři a hrstka lidí, kteří mají s koupí nového bydlení v Praze bohaté zkušenosti, se drží tří hlavních pilířů – dispozic bytu, lokality a dostupnosti. V rámci hlavního města se tyto zmíněné body opravdu vyplatí dodržovat a vy si při důkladně zkontrolujte:
  1. zda je levné bydlení skutečně výhodné a cena není kompenzací za výhled na dvůr továrny nebo frekventovanou silnici
  2. jsou vyhlédnuté 2 +kk v Praze opravdu tak velké, abyste se v nich společně s Partnerem bez problémů vešli
  3. zda vás prodejce nálepkou „levný byt v Praze“ nenalákal do míst, které už ani jako hlavní město nevypadají
Tyto body jsou v rámci hledání nového bydlení v Praze naprostým základem a pokud je vyhlídnutá adresa splňuje, můžete se začít zabývat méně důležitými, ale přesto podstatnými kritérii – občanskou vybaveností, dostupností do centra, výší nájmu a dalších výloh, dostatku parkovacích ploch apod.

Nemáte neomezený rozpočet? Nebojte se kompromisů!

Věříme, že ani váš rozpočet není nafukovací a proto vám dáme radu k nezaplacení. Ceny nemovitostí v Praze se často výrazně liší a za jednopokojový byt v centru můžete zaplatit stejnou částku jako za čtyřpokojový byt na periferii. Dobře si proto rozmyslete, jestli vám 20 minut dojíždění navíc stojí za to, že se budete po několik let tísnit v menším bytě. Ideálním kompromisem může být třeba prodej bytu Praha 10 nebo bytu v jiné novostavbě. Developeři si lokality pečlivě vybírají a nabízí perfektní poměr ceny a kvality. Máte v tom jasno? Přejeme vám hodně štěstí a ať se v Praze rychle zabydlíte!