Houbaříte? Ganodermu si z lesa jen tak neodnesete...

Čína je kolébkou tradiční medicíny, jejíž součástí není jen akupunktura, akupresura a další netradiční metody, ale i celá rostlin, které se pyšní blahodárnými a často až neuvěřitelnými účinky. V posledních desetiletích je „znovuobjevuje“ i zbytek světa a jak se zdá, nedáme na ně dopustit ani my Češi. Rostliny a jejich plody řadíme mezi takzvané doplňky stravy, pravidelně je konzumujeme a čekáme, že se nám s jejich pomocí podaří vykoupit zdraví, kterému dáváme zabrat jinak nezdravým životním stylem. Doplňky stravy bohužel nejsou všelék, ovšem nelze jim upřít, že dokáží organismus pěkně nakopnout. Skvělým příkladem je i houba Ganoderma, jejíž dlouhodobá konzumace slouží jako prevence proti celé řadě chorob.

Že vám Ganoderma nic neříká? Inu nejde o houbu, kterou byste si mohli nasbírat tam u vás za lesem. Ve skutečnosti je velmi vzácná a její sběr obtížný. Podaří-li se vám ji najít, pravděpodobně vám uschne. Doslova ztvrdne na povrchu a v krajních případech se může proměnit v jed. Zní to hrozivě? Jak jsme se tedy dozvěděli, že ganoderma čistí krev, nemá močopudné účinky, podporuje činnost kardiovaskulárního systému, reguluje činnost střev, tlumí kašel a v neposlední řadě výrazně omezuje nárůst nádorů? Nebudeme vás dlouho napínat, v roce 1970 byla v Japonsku aplikována účinná metoda, díky které lze houbu úspěšně pěstovat i na plantážích.

Jedním z nejvýznamnějších producentů je i závod DXN. DXN plantáže ganodermy patří k největším svého druhu a disponují všemi certifikáty o kvalitě a a kreditaci. Díky propracovanému marketingu jsou nyní výrobky s obsahem houby distribuovány ve všech koutech světa a v nejrůznějších podobách s ji lze koupit i u nás. O své zdraví můžete pečovat speciální kávou, šťávou, nejrůznějšími cukrovinkami, ale i klasickými kapslemi. Kromě doplňků stravy existuje i celá řada kosmetických produktů, které napomáhají v odstraňování nečistot a obnovy zdravého vzhledu pokožky. Pokud vás její účinky zaujaly, přečtěte si o ni více přímo na stránkách DXN.

Publikováno: 25. 02. 2013 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Honza Vodička

Tagy: ganoderma | ganoderma produkty | houba ganoderma | léčivá houba ganoderma