Bydleni

Kované výrobky jsou opět v kurzu, dopřejte svému bydlení punc originality

Chcete své bydlení odlišit od šedého průměru? Uniformita se už dávno nenosí a moderní trendy se nesou ve znamení individualizace a originality. A také prvků z materiálů, které bychom ještě před několika lety hledali spíše v historických stavbách – do módy se totiž opět dostaly kované předměty. Máte-li ve svém okolí zručného uměleckého kováře, nechte si u něj vyrobit pár stylových doplňků, které vašemu bydlení dodají svébytný charakter. Nebo snad chcete, aby váš dům vypadal podobně jako všechny ostatní? Vydejte se teď s námi na malý výlet do Rajhartic, přesněji do dílny, ve které působí zdejší kovář Zdeněk Mittner.

Zdeněk Mittner se kovářskému řemeslu věnuje již několik desítek let – uměleckému kovářství se začal učit v 80. letech minulého století a svou vlastní dílnu založil ihned po revoluci. V průběhu minulých dekád mu rukama prošly tuny železa, ze kterého vytvořil úžasné kované výrobky nejrůznějšího charakteru. V dílně Uměleckého kovářství Mittner vznikaly a vznikají kované ploty, zábradlí, brány, mříže, ale také doplňky jako jsou poštovní schránky, držáky na květiny, lustry, svícny a spousta dalších předmětů.

Výrobky, které pochází kovářství Mitter, jsou velmi osobité a sklízí úspěch u široké veřejnosti nejen z okolí Rajhartic. O zručnosti a citu pro detail se ostatně můžete přesvědčit sami. Přemýšlíte-li nad tím, kam se v létě vydáte na výlet, navštivte stylovou dílu a pokochejte se kovářským uměním i sbírkou starých kovářských nástrojů.

Jestliže vás kované předměty uchvátí natolik, že se je rozhodnete pořídit, vydejte se do kamenné prodejny v Brně. Kromě menších doplňků si zde můžete prohlédnout knihy plné realizovaných prací, které vás dozajista inspirují. Máte-li vlastní představu o tom, jak by měl váš nový plot, brána nebo jiný kovaný prvek vypadat, nevadí – Zdeněk Mittner dokáže vyrobit úplně všechno. Podívejte se na jeho kovářství hned teď na www.mittner.cz.

Foto: www.mittner.cz

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije