Kované výrobky jsou opět v kurzu, dopřejte svému bydlení punc originality

Chcete své bydlení odlišit od šedého průměru? Uniformita se už dávno nenosí a moderní trendy se nesou ve znamení individualizace a originality. A také prvků z materiálů, které bychom ještě před několika lety hledali spíše v historických stavbách – do módy se totiž opět dostaly kované předměty. Máte-li ve svém okolí zručného uměleckého kováře, nechte si u něj vyrobit pár stylových doplňků, které vašemu bydlení dodají svébytný charakter. Nebo snad chcete, aby váš dům vypadal podobně jako všechny ostatní? Vydejte se teď s námi na malý výlet do Rajhartic, přesněji do dílny, ve které působí zdejší kovář Zdeněk Mittner.

Zdeněk Mittner se kovářskému řemeslu věnuje již několik desítek let – uměleckému kovářství se začal učit v 80. letech minulého století a svou vlastní dílnu založil ihned po revoluci. V průběhu minulých dekád mu rukama prošly tuny železa, ze kterého vytvořil úžasné kované výrobky nejrůznějšího charakteru. V dílně Uměleckého kovářství Mittner vznikaly a vznikají kované ploty, zábradlí, brány, mříže, ale také doplňky jako jsou poštovní schránky, držáky na květiny, lustry, svícny a spousta dalších předmětů.

Výrobky, které pochází kovářství Mitter, jsou velmi osobité a sklízí úspěch u široké veřejnosti nejen z okolí Rajhartic. O zručnosti a citu pro detail se ostatně můžete přesvědčit sami. Přemýšlíte-li nad tím, kam se v létě vydáte na výlet, navštivte stylovou dílu a pokochejte se kovářským uměním i sbírkou starých kovářských nástrojů.

Jestliže vás kované předměty uchvátí natolik, že se je rozhodnete pořídit, vydejte se do kamenné prodejny v Brně. Kromě menších doplňků si zde můžete prohlédnout knihy plné realizovaných prací, které vás dozajista inspirují. Máte-li vlastní představu o tom, jak by měl váš nový plot, brána nebo jiný kovaný prvek vypadat, nevadí – Zdeněk Mittner dokáže vyrobit úplně všechno. Podívejte se na jeho kovářství hned teď na www.mittner.cz.

Foto: www.mittner.cz

Publikováno: 29. 07. 2013

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: kované výrobky | kovářství | umělecké kovářství Mittner | Zdeněk Mittner