Zabiják jménem vysoký krevní tlak

Vysokým tlakem neboli hypertenzí trpí drtivá většina lidí v postproduktivním věku, ale v posledních letech se začíná ve větší míře projevovat i u mladší generace. Padesátníci a dokonce čtyřicátníci již nepatří mezi výjimky. Co je příčinou a jak se proti vysokému krevnímu tlaku bránit? Faktorů, které ovlivňují krevní tlak, je spousta. V podstatě jde o jakousi reflexi toho, jak žijeme. Nemáte-li dostatek pohybu a naopak čelíte náporům stresu, nesmíte se divit, že bude vysoký krevní tlak trápit i vás.

Jak se hypertenze projevuje?

Časté bolesti hlavy, pocení, ale také zrychlený srdeční tep – to jsou jedny z prvních příznaků hypertenze. V další fázi následuje chronická únava, otoky kotníků, závratě, zadýchávání a další nepříjemné projevy. Srdce dostává zabrat a hrozí, že dojde k infarktu. Ten může výrazně ovlivnit budoucí zdravotní stav a nezřídka končí smrtí.

Dá se krevní tlak snížit?

Samozřejmě, že ano. Hypertenze není neléčitelná, ale v žádném případě nesmíte příliš dlouho čekat. Zpozorujete-li na sobě některé z výše uvedených příznaků, dojděte na prohlídku je svému lékaři. Ten vám předepíše speciální léky, které tlak sníží. Na druhou stranu existují i šetrnější řešení, o kterých se vyplatí uvažovat v momentě, kdy tlak není extrémně vysoký, nicméně se již průměrné hodnoty dávno posunuly za hranici normálu. Efektivní jsou nejrůznější doplňky stravy, které, na rozdíl od medikamentů, nemají vedlejší účinky. Jsou tedy mnohem šetrnější.

Namíchejte si svůj doplněk stravy na míru

Ke snížení krevního tlaku se používají nejrůznější látky (obsažené např. v bylinkách). Vy si můžete namixovat svůj vlastní doplněk stravy pomocí nové služby Mixturam.cz a pomůže vám v tom intuitivní průvodce. Nastavíte svůj věk, váhu, výšku, alergie a intolerance a systém vám doporučí vhodné přísady. Tabletky na míru se mohou skládat z vitaminů, minerálů, stopových prvků, bylinných extraktů apod. Veškeré suroviny jsou certifikované a jistě je znáte z jiných přípravků. Rozdíl tkví v tom, že si „ušijete“ doplňky stravy na míru svému organismu. Mixturam.cz je unikátní služba, která rozhodně stojí za zkoušku!

Publikováno: 20. 10. 2014

Kategorie: Zdraví

Autor: Honza Vodička

Tagy: jak snížit krevní tlak | snížení krevního tlaku