Goodgame Empire: Máte na to být králem?

Nevíte, co s volným časem a jen neradi byste ho „proflákali“ u Facebooku? Když nám počasí nepřeje a nezbývá, než se zabavit doma, není jediný důvod, proč si nezahrát pořádnou gamesku. K tomu, abyste si dosyta zapařili, dokonce nebudete potřebovat ani korunu. Všeho nechte a přeneste se s námi na chvíli zpátky do minulosti. Temný středověk byl skutečně drsným místem, ale možná se vám tam zalíbí natolik, že se rozhodnete zůstat... Nemáte ponětí, o čem bude řeč? Nebudeme vás dlouho napínat, odpověď zní:“Goodgame Empire.“

Pokud se o počítačové hry zajímáte hlouběji a sem tam si je i zahrajete, pravděpodobně vám nemusíme Godgame studios a jejich nejznámější výtvory představovat. V opačném případě vězte, že jde o tým šikovných vývojářů, kteří mají na svědomí několik velmi úspěšných browserových her. Tedy her, které lze hrát přímo v prohlížeči, bez nutnosti jakékoliv instalace. A multiplayerová strategie s přízviskem Empire je jednou z nich.

Princip je prostý. Jakožto jeden z mnoha krutovládců dostanete k dispozici malý kus panství a ještě menší hrad. Přesněji řečeno malou a nevzhlednou tvrzičku, která by se neubránila ani nájezdu mateřské školky. Zda se vám podaří vybudovat prosperující království, je skutečně jen na vás, ale v praxi existuje jen jediný skutečně efektivní způsob. Vybudovat neporazitelnou armádu, případně se prozíravě spojit s někým, kdo vám vydláždí cestu k trůnu. Znáte přece to známé pořekadlo? Když ho nemůžeš porazit, přidej se k němu...

Goodgame Empire je skutečně propracovaná hra s nevídanými možnostmi. K tomu, abyste vybudovali pořádné království, budete muset zvládnout nejen výcvik armád, ale i základní ekonomiku. Počítejte však s tím, že na vás budou neustále dorážet loupeživí baroni a budete proto muset jednat rychle.

Vzhledem k možnostem, které hra nabízí, je nanejvýš vhodné před začátkem hry prolouskat základní principy, případně pár tipů a triků. Pomoci by vám mohlo také Goodgame Empire fórum, které je součástí portálu goodgame-empire-hra.cz. Zde najdete o hře veškeré důležité informace a navíc si ji můžete i zahrát.

Publikováno: 29. 04. 2013

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička