Stylovka v podobě garážových vrat

Přemýšlíte nad tím, jak dopřát vašemu bydlení atraktivní vzhled a hledáte nikoliv pouze funkční, ale také dekorativní prvek, který vám ještě chybí? Pakliže jste již investovali do nové střechy, fasády a kdo ví, čeho ještě, mohla by se vám hodit nová garážová vrata. I vaše garáž může vypadat k světu a navíc získáte skvělou tepelně-izolační bariéru, díky které ušetříte. Vybrat si nová garážová vrata není tak složité, jak se někomu může na první pohled zdát. Chcete-li se v moderních vratech zorientovat, budou se vám hodin následující odstavce.

Která vrata pro vaši garáž?

Máte větší garáž a potřebujete stylová garážová vrata, která se dají otevírat jediným stiskem dálkového ovládání? Pořiďte si posuvná garážová vrata, která se zavírají „do boku“. Pro střední a menší garáže jsou ideální sekční garážová vrata, případně rolovací. I ty samozřejmě lze kombinovat s pohonem vrat. Pohon vrat by měl být dostatečně kvalitní. Prodejce se zeptejte na servisní síť. Většina z nich disponuje servisy v rámci celé republiky, takže nebudete mít problém ani v případě, že se vám vrata zaseknout. Pohony od předních výrobců však nemají problém s tisícovkami sekvencí.

Je-libo dřevěný dekor?

Máte dům, který zapadá do přírodního koloritu a nechcete, aby garážová vrata kazila celkový dojem? Nechte si vyrobit garážová vrata, která jsou opatřena dekorem s motivem dřeva. Velmi populární jsou zejména ořechové odstíny či zlatý dub. Samozřejmostí jsou také všechny odstíny z palety RAL. Garážová vrata mohou mít mnoho podob díky širokému výběru panelů, ze kterých jsou složeny (sekční vrata). Každý tak může mít opravdu originální garážová vrata, která skvěle padnou ke zbytku bydlení.

Na co si dát při výběru vrat pozor

Chcete-li ušetřit a kupujete vrata od méně známého výrobce, dejte si pozor na kvalitu konstrukce. Ve vratech by se neměl tvořit takzvaný tepelný most, který způsobuje zamrzání jednotlivých panelů. Kvalitní garážová vrata by rovněž měla zastat funkci tepelně izolační bariéry. V zimě nepropustí teplo ven a v létě udrží příjemnou teplotu uvnitř.

Proč chtít nová vrata?

  • Možnost výběru barvy
  • Tepelná izolace – úspora energie
  • Dálkové ovládání otevírání
  • Skvěle vypadají

Publikováno: 09. 04. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: garážová vrata | kvalitní garážová vrata | vrata