Dovolená a cestování

Ostrov Rhodos – místo, kde téměř celý rok svítí sluníčko

Řecko, to je země mnoha „dovolenkových“ možností a dnes vám představíme jednu z nejzajímavějších. Pokud vás již omrzela dovolená na kontinentu a toužíte nasát trochu ostrovní atmosféry, vydejte se s námi na Rhodos. Jeden z mnoha řeckých ostrovů leží v Egejském moři a je největším z Dodekanéských ostrovů. Přezdívá se mu „ostrov slunce“, protože zde panuje slunečné počasí více jak 300 dní v roce. Znáte snad lepší místo na dovolenou u moře?
Důvod, proč je na ostrově Rhodos (téměř) celý rok hezky, hledejte ve staré řecké mytologii. Rhodos byl ostrovem boha slunce Hélia a to by bylo, aby v jeho domovině pršelo. Vy si můžete prosluněné dny vychutnávat na rozlehlých písčitých nebo smíšených plážích, které jsou, vzhledem k pozvolným vstupům do moře, ideální pro rodiny s dětmi. Vzdušná vzdálenost Praha – Rhodos je 2150 km a průměrná doba letu činí cca 2 h a 40 minut. Mezi nejoblíbenější místa na ostrově patří letovisko Faliraki, které je známé díky dílně, kde vzniká ruční keramika. Následuje Ixia se svou tříkilometrovou pláží, která nabízí ideální podmínky na windsurfing a v neposlední řadě také Lardos – malebná vesnička s klasickými řeckými tavernami. Právě zde potěšíte chuťové pohárky tradiční řeckou kuchyní a čerstvými plody moře.
Dalším romantickým místem, kde by se měly alespoň na chvíli zastavit všechny zamilované páry, je také vesnička Lindos. Bílé domky zasazené do svahu jsou opravdu kouzelné a vy alespoň na chvíli zatoužíte po podobné životě, jaký mají místní obyvatelé. Vraťme se však ještě na chvíli ke koupání. Toho si na dovolené v Řecku užijete dosyta, ale pokud preferujete klidnější místa, budete muset zamířit do menšího letoviska Kalathos. Místní zátoka s průzračně čistou vodou je pro relaxaci, koupání a rozjímání jako stvořená. To samé lze říct také o letovisku Kallithea, které se nachází jen nedaleko hlavního města. Jde o jednu z nejkrásnějších památek zapsaných na seznamu UNESCO.
Rhodos je, mimo jiné, skvělým strategickým místem pro výlety na okolní řecké ostrovy (např. Symi nebo Lindos) a stejně tak můžete zavítat i do nedalekého Turecka a navštívit během jedné dovolené dvě země. Doporučujeme orientální Marmaris, kde lze v místním bazaru nakoupit spoustu krásných suvenýrů, kožené výrobky, zlaté šperky či ručně tkané koberce.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije