Kosmetika, bez které se na dovolené neobejdete

Už máte jasno, kam letos vyrazíte na dovolenou? A máte sbaleno? Jestlipak jste nezapomněli ani na nezbytnou kosmetiku, bez které se rozhodně neobejdete? Vzhledem k omezené kapacitě zavazadel si nemůžeme zabalit polovinu koupelny a měli bychom si s sebou vzít jen to nejnutnější. Co by to mělo být?

Líčení během dovolené

Dovolená je vždy poněkud volnější než běžný režim a nepředpokládáme, že budete trávit spoustu času malováním a aplikací make-upu. Patříte-li však k ženám, které z domu nenamalované nevychází, mohla byste se jako přirozená cítit poněkud nepřirozeně. Je proto vhodné najít určitý kompromis a tím není nic lepšího než řasenka. Geniální nástroj zvýrazní oči za pár vteřin a budete se cítit mnohem lépe než bez ní. Míříte-li k vodě, nezapomeňte si přibalit tu voděodolnou. Správnou volbou může být Max Factor 2000 Calorie, Bourjois Mascara Volume Glamour MAX nebo L'Oréal Paris Volume Million Lashes Waterproof. Chcete-li se cítit ještě lépe, přibalte si také lesk na rty, který je, podobně jako řasenka, rychlým a efektivním řešením.

Nezapomínejte chránit své vlasy

Během letních měsíců by měla být prioritní především ochrana před sluníčkem. Chránit si musíme nejen kůži, ale také vlasy, na které často zapomínáme. Ve skutečnosti však na přímém slunci, ale také ve slané vodě velmi trpí, čemuž můžeme zabránit některým z vyživujících olejů. Ty vlasy ochrání před vysušením a ztrátou barvy, dodají jim lesk a celkově je oživí. Vyživující olej vybírejte s ohledem na typ vlasů.

Provoněná dovolená

V zavazadle či ještě lépe v příruční tašce, by rozhodně neměla chybět vaše oblíbená vůně. Tedy ta letní, samozřejmě. Na procházku podél pláže se hodí svěží, lehký a jemný parfém jako je populární Versace Bright Crystal. Jde o jednu z nejoblíbenějších vůní světoznámé značky, která se vyznačuje akcentem citrusových plodů a nasládlých tónů pivoňky a magnólie, které vyvažuje aroma lotosového květu. Jde o něžnou a líbivou vůni, díky které si romantický západ slunce užijete vy i váš partner.

Léto bez opalování není léto

Opalování si většina z nás neodpustí a často jde o jednu z nejoblíbenějších letních aktivit vůbec. Není divu, bronzová pokožka působí zdravě a je neskutečně sexy. Není snad třeba zdůrazňovat, že si nesmíte zapomenout zabalit opalovací krém. Výběr krému podřiďte svému fototypu a nezapomeňte na to, že se opálíte i s vyšším faktorem – jen vám to bude trvat o něco déle. Před opalováním nepoužívejte vůni s vyšším obsahem akoholu, zanechal by na vaší kůži fleky, kterých se lze zbavit jen velmi obtížně. Tak jako tak se vyhýbejte nejprudšímu slunci (mezi 11 až 3 hodinou) a děti vždy mažte krémem s vysokým faktorem. Mají mnohem tenčí a tedy i citlivější kůži než dospělí a faktor 50 by měl být minimum. Mezi nejkvalitnější opalovací krémy patří kosmetika Bioderma a ten pro děti nese název Bioderma Photoderm Kid.

Publikováno: 06. 08. 2013

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Honza Vodička

Tagy: kosmetika dovolená | kosmetika na dovolené