Bydleni

4 důvody, proč upřednostnit nábytek z masivu

Rozhodli jste se, že svému bydlení propůjčíte úplně novou atmosféru? V případě nábytku pak musíte zvážit nejen designové provedení, ale především materiál, ze kterého je vyroben. A rozhodně nepůjde o jednoduchou volbu, každý materiál je totiž v určitém směru výjimečný. Jeden však přeci jen nad ostatními vyniká a to hned v několika ohledech. Padla-li vaše volba na nábytek z masivu, rozhodně neuděláte chybu.

Ideální volba pro alergiky

Dětský nábytek z masivu ocení každý rodič, který má doma alergika. Nábytek není ošetřen žádnou závadnou chemikálií a neobsahuje karcinogenní látky v podobě formaldehydu. Z hygienického hlediska je nábytek z masivu naprosto bezkonkurenční.

Dlouhověkost

Většina rodin si nemůže dovolit obměňovat nábytek každý rok a i v tomto ohledu přivítáte nábytek z masivu s otevřenou náručí. Vydrží toho mnohem více než dřevotříska nebo lamino a kromě odolnosti a vysoké stability i mnohem lépe vypadá. Je-li dobře zpracován, pak nevrže a neviklá se. Podle odborníků prý vydrží desetkrát déle než zmíněný nábytek z dřevotřísky nebo lamina. Stačí, když ho čas od času lehce přebrousíte a navoskujete nezávadným voskem a opět bude vypadat jako nový.

Prvotní investice znamená konečnou úsporu

Bukový a dubový nábytek je sice o něco draží než méně kvalitní materiály, ale jak jsme již zmínili výše – s přihlédnutím k tomu, jak dlouho nábytek z masivu vydrží, je v podstatě několikanásobně levnější. Mezi oblíbené dřeviny patří i bříza, olše a borovice.

Nábytek, který voní

V případě kovu, lamina či dřevotřísky nemůžete na dokonalou atmosféru zapomeňte. Dřevo na rozdíl od nich krásně voní a propůjčí vašemu bydlení aroma lesa. Znáte snad něco příjemnějšího?

Na závěr bychom rádi doporučili širokou nabídku nábytku z masivu, kterou najdete v internetovém obchodě www.nejlepsi-nabytek.cz, který provozuje společnost Nejlepší nábytek. Ta funguje již více než deset let a zajistí pro vás kompletní servis počínaje dovážkou až po montáž v místě bydliště.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije