4 důvody, proč upřednostnit nábytek z masivu

Rozhodli jste se, že svému bydlení propůjčíte úplně novou atmosféru? V případě nábytku pak musíte zvážit nejen designové provedení, ale především materiál, ze kterého je vyroben. A rozhodně nepůjde o jednoduchou volbu, každý materiál je totiž v určitém směru výjimečný. Jeden však přeci jen nad ostatními vyniká a to hned v několika ohledech. Padla-li vaše volba na nábytek z masivu, rozhodně neuděláte chybu.

Ideální volba pro alergiky

Dětský nábytek z masivu ocení každý rodič, který má doma alergika. Nábytek není ošetřen žádnou závadnou chemikálií a neobsahuje karcinogenní látky v podobě formaldehydu. Z hygienického hlediska je nábytek z masivu naprosto bezkonkurenční.

Dlouhověkost

Většina rodin si nemůže dovolit obměňovat nábytek každý rok a i v tomto ohledu přivítáte nábytek z masivu s otevřenou náručí. Vydrží toho mnohem více než dřevotříska nebo lamino a kromě odolnosti a vysoké stability i mnohem lépe vypadá. Je-li dobře zpracován, pak nevrže a neviklá se. Podle odborníků prý vydrží desetkrát déle než zmíněný nábytek z dřevotřísky nebo lamina. Stačí, když ho čas od času lehce přebrousíte a navoskujete nezávadným voskem a opět bude vypadat jako nový.

Prvotní investice znamená konečnou úsporu

Bukový a dubový nábytek je sice o něco draží než méně kvalitní materiály, ale jak jsme již zmínili výše – s přihlédnutím k tomu, jak dlouho nábytek z masivu vydrží, je v podstatě několikanásobně levnější. Mezi oblíbené dřeviny patří i bříza, olše a borovice.

Nábytek, který voní

V případě kovu, lamina či dřevotřísky nemůžete na dokonalou atmosféru zapomeňte. Dřevo na rozdíl od nich krásně voní a propůjčí vašemu bydlení aroma lesa. Znáte snad něco příjemnějšího?

Na závěr bychom rádi doporučili širokou nabídku nábytku z masivu, kterou najdete v internetovém obchodě www.nejlepsi-nabytek.cz, který provozuje společnost Nejlepší nábytek. Ta funguje již více než deset let a zajistí pro vás kompletní servis počínaje dovážkou až po montáž v místě bydliště.

Publikováno: 02. 09. 2013 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: dubový nábytek | nábytek z masivu | nábytek z masivu pro děti