Budete mít miminko? Poradíme vám s výběrem kočárku!

Čekáte přírůstek do rodiny a poohlížíte se po pěkné výbavičce? Dupačky, hory plínek, dětská postýlka – ničemu z toho se nevyhnete, ale zdaleka nejpříjemnější je výběr nového kočárku. Stejně tak i nejdůležitější a není radno jej podcenit. S kočárkem je to totiž podobné jako s automobilem. Dítě v něm povozíte i přesto, že za něj dáte jen pár korun, ale budete se muset smířit s celou řadou kompromisů. Dělat ústupky se ovšem v případě kočárku příliš nevyplácí. Není nic horšího než příliš těžký a špatně manipulovatelný mastodont, který se nevleze do výtahu a už vůbec ne do kufru auta. Nechcete-li, aby se každá procházka stala utrpením, nebojte se do kočárku investovat. Vrátí se vám to i s úroky.

Dopřejte svému dítěti i sobě opravdový komfort

Kočárek by měl splňovat hned několik kritérií. Musí být prostorný, aby se v něm mělo miminko dostatek místa, ale zároveň příliš velký. Samozřejmostí by měl být kvalitní a nezávadné materiály a důmyslný systém skládání. Kromě toho by měl dobře vypadat a nedělat vám na ulici ostudu. Všemi výše zmíněnými vlastnostmi se pyšní kočárky Maxi Cosi a Quinny, které jsou dlouhodobě nejprodávanějšími kočárky vůbec. Oba výrobci nabízí poměrně širokou flotilu modelů a najdete mezi nimi pohodlné sportovní kočárky, které jsou vhodné již od narození, ale i praktické golfky, které využijete později.

Souboj titánů

Vlajkovou lodí Quinny je kočárek Quinny Buzz 3, který se chlubí moderním designem a snadnou manipulací. Disponuje unikátním hydraulickým systémem, díky kterému se sám složí. Základní verze je vhodná především do města a na zpevněné povrchy, ale stačí vyměnit standardní malá přední kolečka za nafukovací kolo do terénu a budete moct vyrazit i do přírody. Přímým konkurentem „Buzze“ je kočárek Maxi Cosi Mura 3, který je k mání ve stejné cenové relaci. I Mura je velmi elegantní a díky široké a stabilní konstrukci se hodí i do terénu. A kolečka? Ty měnit nemusíte, kočárek je již v základu vybaven pěnovými koly, které zvládají i nezpevněné cesty a nemůžete je píchnout.

Publikováno: 19. 04. 2013 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička

Tagy: kočárek Maxi Cosi | kočárek Quinny | kočárky Maxi Cosi | kočárky Quinny | Maxi Cosi Mura | Quinny Buzz 3