Dovolená a cestování

Wellness nejen jako odpočinek, ale jako cesta k pevnějšímu zdraví

Zdravý životní styl je dnes běžnou součástí našich životů a k němu patří i snaha o co nejmenší stresovou zátěž a dostatek odpočinku. Wellness pobyty jsou pro relaxaci to pravé.

Najít si čas jen pro sebe a alespoň na pár dní vypnout je čím dál těžší. Zvykli jsme si mít u sebe stále chytrý telefon a být stále online, což se podepisuje i na našem odpočinku. Pořád jsme v pohotovosti, ať máme zrovna volno nebo plno práce. Jednou za čas bychom si ale měli dopřát opravdové volno a odjet si odpočinout a načerpat nové síly. I pár dní nám pomůže se zastavit a když přidáme i wellness, zrelaxujeme tělo i mysl. V lázních si navíc můžeme užít i různé koupele, masáže a procedury, zajít do vířivky nebo sauny a večer si odpočinout u dobrého jídla. Vyrazit můžeme i na procházky do přírody nebo si jen tak sednout na terasu k dobré kávě a sledovat okolí.

Někdo rád vyrazí sám, většinou ale chceme jet minimálně dva. S partnerem či kamarádkou, wellness pro dva je ideální možnost, jak si odpočinout v té nejlepší společnosti. Ráno si přispat a přijít k už připravené snídani, nemuset se o nic starat a jen plánovat, na jaký výlet se dnes vydat a kterou proceduru vyzkoušet. Některé nám mohou pomoci i se zdravotními neduhy, které nás trápí, účinek přetrvává i několik měsíců. Rašelinový zábal uvolňuje ztuhlé svaly, prohřívá a mírní bolesti. Oxygenoterapie zvyšuje energii, zlepšuje paměť a pomáhá k celkové regeneraci. Koupele ulevují svalům a kloubům, pomáhají prokrvovat pokožku a terapie oxidem uhličitým má příznivý vliv na cévní a srdeční systém. Do lázní můžete vyrazit i s dětmi, rodinné pobyty jsou stále více žádané a zábavu najdou nejen dospělí, ale právě i děti.

Zbavit se napětí a stresu nám pomáhá být více v klidu, což má také kladný vliv na naši psychiku a celkové zdraví. Měli bychom si na sebe najít čas pravidelně a dopřát si kvalitní odpočinek i péči.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije