Jak si počínat při výběru cestovního pojištění?

O významu cestovního pojištění nemá cenu polemizovat. Cestovat za hranice České republiky bez sjednaného pojištění se může krutě prodražit. Otázkou je, na co si dát při výběru konkrétního balíčku pozor a jak vybrat nejvýhodnější variantu. Odpovědi se dozvíte v následujících řádcích.

Cíl a délka cesty

Pojišťovny nabízí široké spektrum balíčků, které se liší rozsahem krytí. Zároveň jsou určeny pro „Evropu“ či „svět“. Pokud si nejste jistí v tom, zda během cest opustíte hranice EU, raději zvolte cestovní pojištění do zahraničí pro svět. Budete-li během roku cestovat opakované, vyberte si roční pojištění s neomezeným počtem cest. Délka jedné cesty je většinou limitována určitým počtem dní.

Účel cesty a rizikové aktivity

Při výběru cestovního pojištění záleží také na účelu cesty. Chystáte-li se v zahraničí pracovat, budete si muset vybrat odpovídající balíček. To samé platí i pro provozování sportů. Dejte si pozor na to, zda aktivity, které chcete provozovat, nejsou ve výlukách či se na ně nevztahuje připojištění. Za nebezpečný sport je považováno také lyžování, ke kterému se vztahuje speciální tarif. Spousta lidí během dovolené provozuje adrenalinové aktivity neplánovaně. Například potápění s instruktorem, jízda na vodním skútru, vodní lyžování a podobně. Opět jde o rizikové sporty, na které je nutné se připojistit.

Pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění zavazadel

Odborníci doporučují uzavřít cestovní pojištění online včetně pojištění odpovědnosti za škodu. Bude se vám hodit v případě, že během pobytu v zahraničí způsobíte škodu dalším osobám. Klienti, kteří s sebou do zahraničí přepravují dražší věci, by neměli zapomínat ani na připojištění zavazadel. A kde seženete kvalitní pojištění za nejvýhodnější cenu? Využijte službu cestovní pojištění srovnání a ušetříte spoustu času, který byste strávili porovnáváním jednotlivých nabídek z prospektů či schůzkami s pojišťovacími agenty.

Publikováno: 29. 01. 2016

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Honza Vodička