Bydleni

Plastová okna zachrání váš rozpočet, poperou se s počasím a zvýší estetiku vašeho domova

Trápí vás vysoké účty za energie, nadměrný hluk z ulice, neustálé rosení okenic a jejich náročná údržba? Nedá se nic dělat, nadešel čas pro výměnu oken a my vám prozradíme, proč si vybrat ta plastová. Nejdůležitějším krokem je volba materiálu. Proč byste si měli vybrat právě plastová okna na úkor dřevěných eurooken či oken s hliníkovým profilem?

Plast, hliník, nebo dřevo?

Moderní dřevěná a hliníková okna nejsou o nic horší a svými vlastnostmi se plastovým vyrovnají (pozor, u dřevěných oken musíte počítat s nutností pravidelné údržby), ale argumentem pro plast je jeho mnohem nižší cena. Dřevěná a hliníková okna ve srovnatelné kvalitě totiž bývají mnohem dražší. Jediný racionální důvod, který by vás mohl vést k jinému materiálu je estetika. Někomu se zkrátka dřevo nebo hliník zamlouvá více než plast, ale na jeho obran podotýkáme, že i ten rozhodně nevypadá zle. V kombinaci s vhodně zvoleným barevným tónem a typem profilu naopak vypadá velmi dobře.

Nechcete problémy? Vsaďte na kvalitu!

Vybrat plastová okna tak, aby vám dobře sloužila nejméně dvacet let není tak jednoduché a to především kvůli přítomnosti velmi levných, ale nekvalitních profilů, které pochází z Polska. Nechcete-li se v průběhu užívání potýkat s negativy v podobě nedostatečné izolace, změny barvy a nebo dokonce deformace rámu, rozhodně se orientujte na renomované výrobce. Kvalitní plastová okna (například česká plastová okna Sulko) vydrží velmi dlouho a izolační dvoj či trojskla vyplněná argonem zamezí úniku tepla a v průběhu teplých měsíců naopak udrží chlad v místnosti. Vaše náklady na vytápění razantně klesnou, což je ostatně jeden z hlavních důvodů, proč si plastová okna pořizujeme. O ještě výraznější snížení hluku se postará protihluková fólie, bez které se neobejdete zejména ve větších městech nebo v blízkosti frekventovaných cest.
Zmínili jsme, že nekvalitní plast má tendenci měnit barvu. U kvalitních profilů ovšem počítejte s barevnou stálostí a to bez ohledu na tón, který jste si vybrali. A narozdíl od dřevěných oken nebudete muset rámy pravidelně natírat. Celá údržba plastových oken spočívá v jejich omytí hadříkem, namazání pantů a případné aplikaci ochranného oleje.

Česká tradice, na kterou se můžete spolehnout

Nechcete-li při výběru dodavatele šlápnout vedle, vsaďte na produkty výše zmíněné české společnosti Sulko, která plastová okna vyrábí od roku 1993. Z denní produkce cca 800 kusů oken jich 80 % putuje do českých a zbylých 20 % do německých, švýcarských, belgických a dánských domácnosti.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije