Land Rover - auto, které vás nenechá ve štychu

Značku Land Rover nemusíme milovníkům motorů, ale ani ostatním, sáhodlouze představovat. Britská automobilka vyrábí terénní a víceúčelové vozy od roku 1948, kdy představila legendární čtyřkolku postavenou na bázi vojenského Jeepu. Čas však uplynul jako voda a dnešní Land Rovery mají s těmi původními společnou „jen“ spolehlivost a odolnost. Kromě toho se však pyšní atraktivním designem a přítomností moderních technologií. Zajímá vás, co vám mohou nabídnout dva nejprodávanější modely?

Land Rover Defender - vás osobní obránce

Land Rover Defender se honosí titulem vozu, který nezastaví žádná překážka. A zatímco předchozí generace offroadu (Defender se vyrábí již od roku 1983, ale název Defender automobilka používá až od roku 1990) neposkytovaly příliš komfortu na běžných cestách, nejnovější přírůstek slibuje komfortní svezení i mimo terén. Na druhou stranu jde stále o automobil pro „pravé chlapy“, který si na běžné ježdění do města zřejmě nepořídíte. A jak nový Defender vypadá? Je k mání ve variantách soft top (plátěná střecha), hard top, pick-up, station wagon, high capacity pick-up (prodloužená verze běžného pick-upu), double cab pick-up a high capacity double cab pick-up. Je tedy opravdu z čeho vybírat a v každém případě si lze připlatit za zajímavou výbavu. Defendera pohání silné a úsporné turbodieselové motory ve třech výkonnostních variantách, při čemž kombinovaná spotřeba toho nejúspornějšího činí 10 l. Tedy alespoň tak udává výrobce. Realita bude zřejmě trochu jiná, ale přesto jde o pěkné hodnoty. Nezapomeňte, že se bavíme o Defenderu, těžkém offroadu, který nic nerozhází... Defender

Land Rover Freelander - neocenitelný ve městě i mimo cestu

Uznáváme, že Defender není auto pro každého, ale druhý člen flotily, Land Rover Freelander 2, ano. Elegantní a přesto dostatečně drsný zevnějšek oslní každého muže i ženu (děti samozřejmě taky) a díky skvělým jízdní vlastnostem na něj nedáte dopustit ve městě i na venkově.

Co se týče výbavy, je Freelander o několik úrovní výše, ale protože jde o jinou ligu, přímé srovnání není na místě. Pokud si potrpíte na rychlost, sáhněte po zážehovém motoru 3.2 Si4. 233 houževnatých kobylek rozhýbe Freelandera z 0 na 100 km/h za pěkných 8,8 vteřin. Pozor, stále sedíte ve velkém a mohutném autě a ne sportovním hatchbacku. A stejně jako Defender, i Freelander si poradí s náročnými podmínkami a nemusíte se bát, že by vás někde nechal ve štychu.

Chcete se dozvědět více? V tom případě přestaňte číst a požádejte o zkušební jízdu u autorizovaného prodejce www.jaguar-landrover-praha.cz. Freelander