Prague Pride letos Bude sežeňte si ubytování včas!

Tradice tohoto kulturně zaměřeného festivalu se píše od roku 2011 a stává se symbolem otevřené homosexuality. Prague Pride se zahajuje sobotním průvodem, kde jsou k vidění alegorické vozy a účastníci v odvážných sexy oblecích. Posléze se festival proměňuje v otevřenou debatu, kterou doplňují workshopy, sportovní klání a další neméně zajímavý kulturní program. Kdo se bál, že by se pod tíhou karantény festival neuskutečnil, tak zbytečně, ale pozor - volných lístků už moc není. Stejně tak je i obtížná rezervace ubytování, ale stále máte ještě čas.

Festival Prague Pride i letos

Penziony v Praze se dostávají na samotnou hranici svých kapacit. Máte tak jedinečnou šanci učinit svou rezervaci a zamluvit si jeden z posledních pokojů, které naleznete na portálu hotely.cz. Průvod je velkou událostí, která každoročně přiláká desítky tisíc lidí. Myšlenka tohoto festivalu má kořeny v letech 1970, kdy se poprvé uskutečnil průvod v podobném duchu ve městě New York. Průvod je zdoben nejen alegorickými vozy, ale i transparenty oslavující Queer kulturu. Nechybí ani zástupci politických stran a významných korporací. V čele pak lze zahlédnout tzv. maršály, kteří tvoří skupinu lidí s nejvýraznější zásluhou na rozvoji tohoto festivalu.

Ubytování v Praze na poslední chvíli

Hledat vhodné ubytování na poslední chvíli je celkem obtížné, proto se raději zaměřte na přilehlé hotely v okolí Prahy. Ubytování mimo město nabízí své výhody. Otevírá cestu k dalším zážitkům v závislosti na lokalitě a navíc získáte mnohem příjemnější pokoj v poklidné atmosféře bez nepříjemného městského ruchu. Užijte si Prague Pride i v roce 2020, který se již stal neodmyslitelnou součástí pražského léta. Festival zaměřený na homosexuály, bisexuály a lesbičky je akcí nejen pro minoritní zástupce tohoto vyznání, ale kulturní akcí pro širokou veřejnost.

Publikováno: 13. 07. 2020

Kategorie: Horké tipy

Autor: Hanka Trnková