Fenomén jménem výherní automaty. Co o nich možná nevíte?

Čím to, že tak rádi riskujeme? Možná proto, že bez vzrušení by byl život tak trochu nudný a stereotypní. Anebo si jen neuvědomujeme důsledky našeho zbrklého jednání. Příkladem budiž pravidelné hraní hazardních her, které může mít fatální následky. Ale opravdu je chyba v mašinkách, které nás tak nějak nabádají ke hře, nebo si za to můžeme sami? Co když je na vině slabá psychika, která posouvá hranici zábavy k vidině jednoduchého a rychlého zisku? Vždyť kdo by nesnil o tom, že si z kasína odnese pořádný balík peněz... Zkusme se dnes spolu zamyslet nad výherními automaty z trochu jiného úhlu. Prozradíme vám, jak to bylo s jejich historií, ale také způsob, jak si zahrát zdarma a bez rizika – čistě pro zábavu.

Hrací automaty jsou s námi více než sto let

Máte za to, že jde o výdobytek několika posledních dekád? Chyba lávky. Lidstvo chovalo vřelý vztah k hazardním hrám všeho druhu již od nepaměti a bylo jen otázkou času, kdy technologický pokrok umožní sestrojení důmyslného přístroje. A ne, že bychom chtěli hraní automatových her obhajovat, nicméně z technického hlediska jde o velmi zajímavý segment. Vraťme se však zpět k historii výherních automatů. Jak je to dlouho, kdy bylo zkonstruováno první zařízení? A kde k tomu došlo? Vůbec první výherní automat na světě zkonstruoval mechanik Charles Fey (nar. Augus Fey), který ve svých 23 letech přestěhoval do USA ke svému strýci. Dá se říct, že se svým počinem zasadil o vývoj moderního zábavního průmyslu. Svůj „Liberty Bell“ zkonstruoval v San Franciscu v roce 1895. Netrvalo dlouho a za otevřel si vlastní továrnu na výrobu „slot machines“. První výherní automat na světě měl do moderních VLC hodně daleko, ale princip se nijak nezměnil. Hra spočívala v tom, aby se na stejné úrovní setkaly tři stejné symboly. Uvnitř železné krabice byly tři otáčející se válce. Zhruba o 10 let později se o pár zdánlivě nepodstatných, ale přesto revolučních vylepšení postaral Herbert Mills. Na válce přidal další symboly a na krabici okénku, přes které hráči sledovali, jak moc se přiblížili k výhře. Millsovy zlepšováky dodaly (v té době nelegální) hře pořádné grády a mánie se začala šířit napříč celými Spojenými státy. K první legalizaci hazardu došlo až v roce 1931 ve státě Nevada. A co se týče dalšího vývoje herních automatů, ten plně korespondoval se soudobými technologiemi. Postupem času vznikly elektromechanické a poté elektronické automaty. Las Vegas

Jak to vypadá s výherními automaty dnes?

Z minulosti zpět do současnosti. Jak to vypadá s mašinkami dnes? Nemalá část milovníků hazardu se přesunula do internetových kasín, které oproti kamenným hernám nabízí spoustu nezanedbatelných výhod. V online kasinu na psychiku hráče (ať už hraje automaty nebo stolní hry jako ruleta apod.) nepůsobí okolí, netlačí ho čas a v neposlední řadě může získat velmi zajímaví vstupní bonusy. Přesto zdůrazňujeme, že je hraní výherních automatů většinou vede ke ztrátě vkladu a v případě delšího časového horizontu také k závislosti. Následky mohou být fatální.

Kde si můžeta zahrát automaty zdarma bez registrace?

Samotné automaty jsou ovšem neskutečně zábavné a lze je přirovnat k ostatním počítačovým hrám. Chcete-li si zahrát jen tak pro radost, bez nutnosti riskování vlastních peněz, zamiřte na portál AutomatyZdarma.eu, kde najdete sloty automaty zdarma ve všech různých podobách. Nechybí klasika, ale ani moderní variace se zajímavým mezihrami. A až vás protáčení slotů omrzí, můžete přesedlat na ruletu, Blackjack nebo poker. Všechny kasínové hry na www.automatyzdarma.eu si můžete zahrát bez registrace. A pokud vás přeci jen napadne zkusit štěstí a budete si chtít vyzkoušet hru za opravdové peníze, nepřehlédněte sekci promo akce a bonusy. Zde se dozvíte, která přední onlina kasína nabízí nejlepší podmínky. výherní automaty Pozn. Článek je určen pro osoby starší 18ti let a má pouze informativní charakter. Autor nenabádá k hraní hazardních her a informuje o historii výherních automatů a možnosti hry zdarma.

Publikováno: 25. 11. 2014

Kategorie: Zábava

Autor: Honza Vodička