Pryč se starou, je čas udělat místo nové!

Není nad to, když se po perném dni uvelebíte na pohodlné sedačce, která je zároveň ozdobou celého interiéru. Máte takovou v obývacím pokoji i vy, nebo je vaše stávající sedačka dávno za zenitem? Pokud nevyhovuje vašim představám a chystáte se ji poslat do důchodu, jistě nepohrdnete několika praktickými tipy, které vám výběr usnadní!

I sedací soupravy podléhají trendům, ale některé vlastnosti se nemění. Vaše nová sedačky musí být nejen sexy, ale zároveň nadčasová a nadprůměrně komfortní. Zkrátka a dobře nefalšovaná dominanta interiéru, která bude váš vytříbený vkus reprezentovat i po letech...

Bílá je sázkou na jistotu, ale trendy jsou i přírodní tóny

Dilema číslo jedna zní – která barva je ta pravá? Obecně lze říct, že se do prostornějších a prosvětlených interiérů i tmavší kousky, ale v malém obýváčku nic podobného neriskujte. Současné trendy hovoří pro bílou a světlé béžovou, které jsou bohužel poněkud nepraktické (rodiny s malými dětmi by mohly vyprávět...). Velmi dobře vypadají jemné přírodní tóny a za určitých podmínek i energické barvy jako červená nebo žlutá. V každém případě se vyvarujte komplikovaných vzorů, které zažily dobu největší slávy někdy v devadesátých letech – ty jsou totálně out.

Sedaci souprava

Na velikosti záleží

Dispozice a velikost sedací soupravy trendům nepodléhá a řiďte se podle stejných pravidel jako v době, kdy jste sedačku vybírali naposledy. Ale abychom vám osvěžili paměť...

Zohledněte orientaci a velikost místnosti a sedačku vždy umístěte tak, abyste neseděli zády ke dveřím. Prostorné bydlení, ve kterém je obývací pokoj propojen s kuchyní, můžete opticky rozdělit pomocí rohové sedací soupravy do písmene L. V malém obýváku by naopak měla být subtilní sedačka, která nezabere příliš mnoho místa.

Praktické jsou sedací soupravy s úložným prostorem a zabudovanými odkládacími plochami. Pokud vám dělá vrásky nedostatek prostoru, spojte příjemné s užitečným a využijte sedačku i v tomto směru.

Na co se posadit?

Čalouněná, nebo kožená? Záleží na tom, kolik chcete „pustit žilou“. Z praktického i estetického hlediska je ideální volbou pravá kůže, která se velmi lehce udržuje, evokuje dojem luxusu a vypadá jako nová i po letech. Vypadá dobře v kombinaci s masivním dřevem i nerezovým rámem a je k mání v mnoha barevných variantách. Stačí si vybrat!

A vy si můžete vybrat třeba na www.nejlepsi-nabytek.cz. Známý prodejce nabízí nepřeberné množství moderních sedaček za super ceny a kromě toho poskytuje kompletní servis od A do Z. Vaši novou sedací soupravu vám dopraví až domů, nainstaluje a to zcela zdarma! rohova sedacka