Finance

S dluhy vám může pomoct insolvenční zákon

Spadnout do dluhové pasti je velmi jednoduché. Stačí několik nevhodně načasovaných úvěrů, nenadálá ztráta zaměstnání a najednou se octnete v koloběhu, ze kterého není úniku. Dluh moříte další půjčkou a úroky nebezpečně rostou. Nakonec vám začne pošťák nosit nebezpečně vyhlížející obálky s červeným pruhem, které jsou předzvěstí toho nejhoršího – hrozí vám exekuce majetku a pokud situaci nezačnete aktivně řešit, přijdete o střechu nad hlavou. Že vám to něco připomíná a sami hledáte efektivní řešení, které vám doslova zachrání kůži? O něčem bychom věděli a rádi se o něj s vámi podělíme.
V prvé řadě si musíte uvědomit, že dluhy nejsou ostuda. Ostudné je nicnedělání a spoléhání se na to, že samy od sebe pominou. Bohužel tomu tak není a dlužníci, kteří spoléhali na to, že když obálky se složenkami vyhodí, pak nebudou muset nic řešit, dopadnou velmi špatně. Ve skutečnosti však stačí „málo“ – využít platné legislativy a zažádat u příslušného soudu o oddlužení. Jinak také osobní bankrot. Už jste o něm slyšeli? Pokud vaše dluhy nepochází z podnikání a máte dostatečně vysoké příjmy na to, abyste během následujících 60ti měsíců splatili alespoň 30 % z celkové dlužné částky, máte reálnou šanci, že soudce návrh na oddlužení uzná. Jakmile k tomu dojde, zastaví se i naléhání věřitelů a případných exekutorů. Budete-li pravidelně splácet stanovenou částku (bude vám ponecháno pouze zákonné minimum), bude vám po uplynutí pětileté lhůty odpuštěn zbytek dluhu. Tedy až 70 %. Zní to hezky, co říkáte?
Realita je ovšem trochu jiná a většina žadatelů o oddlužení fyzické osoby u soudu neuspěje. Důvodem není nesplnění požadavků, ale špatně zformulovaný návrh nebo jiná „drobnost“. A právě proto se vyplatí důvěřovat profesionálům, kteří mají s průběhem celého procesu dostatek zkušeností. Pokud si myslíte, že podat návrh na osobní bankrot nezvládnete, využijte bezplatné poradenství na www.oddluzeni-fyzickych-osob.cz. Právě zde se dozvíte odpovědi na všechny otázky, které by vás mohly v souvislosti s osobním bankrotem zajímat. A rada na závěr – nedávejte si na čas a začněte své problémy řešit okamžitě!

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije