Chcete si půjčit? Jde to i bez doložení příjmů!

Dostali jste se do finančních problémů, které nelze vyřešit jinak než půjčkou? Máte štěstí – banky jsou v posledních letech mnohem přívětivější a jejich nároky na bonitu klienta nejsou tak vysoké jako v minulosti. V podstatě stačí doložit pravidelný příjem a je to. Jenomže co když z nějakých důvodů příjem doložit nemůžete? V tom případě v bance neztrácejte čas a rovnou zamiřte do nebankovního sektoru. Vaší jedinou šancí je takzvaná půjčka bez doložení příjmu. A my vám prozradíme, na co si dát pozor.

Nebankovní společnosti nabízí zajímavé půjčky i bez doložení příjmů

Získat peníze bez nutnosti doložení příjmu bylo ještě poměrně nedávno velmi komplikované. Lidé, kteří nemohli prokázat svou bonitu, byli odkázáni na soukromé věřitele, z nichž většina poskytuje hotovost za velmi nevýhodných (až lichvářských) podmínek. Dnes je však situace diametrálně odlišná – spousta nebankovních společností nabízí specifické půjčky, na které mají nárok také nezaměstnaní a osoby, které by nejsou dostatečně bonitní pro získání bankovního úvěru.

Rychlost především

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu mají několik podstatných výhod. Tou zásadní je rychlost vyřízení, kterou oceníte především v případě, kdy potřebujete finanční injekci bez zbytečných průtahů. Vzhledem k tomu, že nebudete muset dokládat příjem a účel, můžete mít peníze k dispozici takřka okamžitě. Některé nebankovní subjekty navíc neprověřují registry dlužníků, což také proces významně urychluje.

Vyhněte se podvodníkům a lichvářům

Shrnuto a podtrženo, i nebonitní zájemce o půjčku má šanci. Na druhou stranu si dejte dobrý pozor na to, od koho si půjčíte. V nebankovní sféře působí spousta úvěrových predátorů, kteří nabízí půjčky za velmi nevýhodných podmínek. Kromě vysokých úroků, poplatků a sankcí za prodlení hrozí i ztráta nemovitého majetku. Některé půjčky bez doložení příjmů jsou totiž podmíněny zástavou. Snažte se těmto nabídkám vyhnout a kontaktujte zavedenou nebankovní společnost s dobrým renomé.

Bez příjmu je i populární Smart půjčka

Na závěr jsme si nechali praktický příklad výhodné půjčky bez doložení příjmu, kterou poskytuje společnost JET Money s.r.o. Produkt Smart půjčka je určen pro osoby starší 18ti let a mohou o něj zažádat pracující, živnostníci, ale také ženy na mateřské dovolené nebo důchodci. Rozhodnete-li se zažádat o Smart půjčku, budete si moct půjčit částku od 5 000 Kč do 50 000 Kč na dobu od 8 do 13 měsíců. Splátky se hradí jednou měsíčně v předem stanoveném termínu. Poskytovatel nevyžaduje doložení příjmu, nenahlíží do registru dlužníků a nepodmiňuje půjčku zástavním právem k nemovitosti. Vyřízení probíhá online – stačí, když vyplníte formulář na webu a vyčkáte, až se vám ozve pracovník společnosti a domluví se s vámi na podrobnostech.

Publikováno: 28. 01. 2015 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Honza Vodička

Tagy: půjčky bez doložení příjmu