Kvalitní plastová okna mají až o 76 % lepší izolační vlastnosti než stará dřevěná okna

V posledních dnech nic nenasvědčuje tomu, že se léto ještě ani nepřehouplo do podzimu. Právě naopak – vypadá to, že chladné měsíce přišly mnohem dříve, než se čekalo. Obyvatelé rodinných starších domů panikaří, protože tuší,že jim napřesrok dorazí nemalý účet za teplo. Jste v podobné situaci a nechcete, aby se opakovala podobná situace, jako v minulých letech? Nečekejte a investujte do opatření, které výrazně sníží tepelné ztráty. Prvním krokem by měla být výměna okenního systému. Okenními otvory uniká obrovské množství tepla, které může zůstat doma právě díky kvalitním oknům. Moderní plastová okna mohou mít až o 76 % lepší izolační vlastnosti než původní dřevěná okna. V žádném případě však nepodceňujte výběr výrobce a vydejte se cestou kvality. Od podezřele levných produktů, které pochází z Polska, raději dejte ruce pryč. Nejenže nemají žádoucí izolační vlastnosti, ale navíc se u nich za poměrně krátkou dobu projevují nepříjemné neduhy. Pořiďte si okna, která vám budou dobře sloužit po mnoho let. Okna, díky kterým se nemalá investice rychle vrátí. Posvítili jsme si na aktuální nabídku české společnosti DAFE-PLAST Jihlava, s.r.o. Firma vyrábí a montuje plastová a hliníková okna již od roku 1992 a patří k předním tuzemským výrobcům. Používá špičkové německé komponenty (profily REHAU a SCHÜCO, kování ROTO) a výrobky poskytuje pětiletou záruku.

Která okna si vybrat? Je lepší plast, nebo hliník?

Zapeklitá otázka, na kterou nelze jednoznačně odpovědět. DAFE-PLAST vyrábí plastová a hliníková okna, která splňují nejvyšší nároky. Plastová okna jsou k mání pro všechny typy staveb (starší domy i nízkoenergetické novostavby) a v poměru ceny / užitných vlastností jsou bezkonkurenční. Můžete si je nechat vyrobit v jakémkoliv odstínu barevné palety RAL nebo v některém z mnoha typů dekorů. Nespokojíte-li se s klasikou a toužíte-li po opravdu luxusně vyhlížejících profilech, na nichž se zub času neprojeví ani za několik desítek let, pak vaše volba padne na hliníková okna. I v jejich případě se můžete spolehnout na vynikající izolační vlastnosti a jejich jedinou „nevýhodou“ je vyšší pořizovací cena. Za tu však dostanete nevšední architektonický prvek, který umocní moderní charakter vašeho bydlení.

Nechte si poradit od odborníků. Navštivte showroom!

Stále se nemůžete rozhodnout? Není nic jednoduššího, než požádat o radu odborníka. Na DAFE-PLAST se můžete obrátit telefonicky, e-mailem, anebo se vydat do nového jihlavského showroomu. Na rozlehlé ploše (300m2) na vás čeká prohlídka kompletního sortimentu, tedy nejen plastových oken a dveří, ale také dalších výrobků (zimní zahrady, garážová vrata, terasové systémy...). A ti, kteří to do Jihlavy mají daleko, se mohou přesvědčit o kvalitě produktů alespoň virtuálně na www.dafe.cz. Nás okenní systémy DAFE-PLAST zaujaly na první pohled a to nejen perfektními tabulkovými hodnotami, ale také elegantním designem a zajímavými technickými inovacemi.

Publikováno: 14. 09. 2014

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: hliníková nebo plastová okna | plastová okna