Jak správně vybrat krmivo pro psa?

Pořídit si pejska znamená přijmout zodpovědnost za jeho spokojený život. Pokud jste si pořídili čtyřnohého mazlíčka, získali jste dalšího člena rodiny a budete se o něj muset řádně postarat. Němá tvář se neobejde bez dostatku pozornosti a lásky. V neposlední řadě si ale zaslouží kvalitní stravu, která mu zajistí pevní zdraví. Jenomže co když nemáte s výběrem psího krmiva žádné zkušenosti? Nebojte se, tak složité to nebude, ale přesto byste si měli dát pozor na několik zásadních věcí. Prozradíme vám, na co si dát pozor.

Začíná to u štěněte

Štěňata jsou v mnoha ohledech podobná jako děti. V útlém věku se formuje jejich pohybová soustava a proto je důležité, aby se jim dostávalo dostatek všech potřebných látek. Na granulích nešetřete a naopak vsaďte na kvalitu prověřených značek. Malí pejskové jsou vybíraví, takže počítejte s tím, že možná vyzkoušíte různá krmiva pro štěňata.

Co je to holistické krmivo?

Chcete-li svému štěněti dopřát to nejlepší, pak by vaše volba měla padnout na holistická krmiva. Ta se vyrábí z čerstvých surovin (na rozdíl od běžných krmiv) a obsahují vysoký podíl masa, bylinky, zeleninu a ovoce. Naopak v nich nenajdete potraviny s vysokým obsahem škrobu (pšenice, kukuřice...), konzervanty, ochucovadla a barviva. Další typickou vlastností holistického krmiva je hypoalergenní charakter. Granule jsou vhodné také pro psí alergiky a jedince s citlivějším zažíváním.

Nezanedbávejte ani staršího psa

Kvalitu jídelníčku vašeho svěřence nepodceňujte ani v jeho dospělosti. V žádném případě mu nedávejte zbytky lidské stravy, která je pro psa naprosto nevhodná a může mít na jeho zdraví fatální dopad. Preferujte prémiové a superprémiové granule a konzervy pro psy s vysokým obsahem kvalitního masa. Pokud ve svém okolí nemáte specializovanou prodejnu s bohatou nabídku špičkového krmiva, poohlédněte se po něm na www.mujmazlik.cz. Renomovaný e-shop nabízí široké spektrum granulí, konzerv, pamlsků a potřeb všeho druhu. Prodejce vám s výběrem ochotně poradí a doporučí vám to nejlepší. Ceny jsou velmi příjemní a navíc nebudete muset nikam chodit.

Publikováno: 23. 03. 2015 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička

Tagy: jak správně vybrat granule pro psa