Horké tipy

Koňak a armaňak – urozené brandy, které vás dostanou svou unikátní chutí

Milujete víno a na chvíle, kdy si můžete v klidu vychutnat dvě deci bílého nebo červeného, se těšíte jako malé dítě na Vánoce? Ale co když dostanete chuť na něco ostřejšího? Máme pro vás dobrou zprávu – z vína se vyrábí kde co a mezi z nejoblíbenější nápoje patří koňak (orig. Cognac) a armaňak (Argmagnac). Přítomnost těchto destilátů jste jistě zaznamenali i vy, ale možná nevíte, jaký poklad se v poměrně drahých lahvinkách ukrývá.

Co je to koňak?

Koňak je nejznámějším druhem brandy, ale přesto mezi nimi panují jisté odlišnosti – podobně jako mezi sektem a pravým šampaňským. Pravý a nefalšovaný koňak se vyrábí z vinné révy, která pochází z oblasti francouzského města Cognac a jeho výroba podléhá několika specifickým pravidlům. Bílé hrozny odrůd Ugni Blanc, Folle Ordinaires a Colombard jsou k výrobě klasického bílého vína prakticky nepoužitelné, ale tím spíš se hodí k výrobě koňaku. V dubových sudech zraje i více než šest let a postupně se z něj odpařuje alkohol. Výsledný obsah alkoholu se pohybuje kolem 40 % a vzhledem k vyšší ceně je vhodné siskleničku s koňakem náležitě vychutnat.

cognacCo je to armaňak?

Pokud se vám zdá koňak slabý, přesedlejte na armagnac, nejstarší jednorázově pálený francouzský vinný destilát, který obsahuje až 63 % alkoholu. I navzdory vysokému obsahu alkoholu se armaňak pyšní jemnou a nezaměnitelnou chutí a unikátním aroma, které z něj dělá jednu z nejlepších brandy na světě. A i v případě tohoto vinného destilátu platí, že se k jeho výrobě využívá pouze z určité odrůdy vína. Konkrétně z té, co se urodí v jílovitých a písčitých oblastech Gaskoňska. armagnacObě proslulé francouzské pálenky si můžete objednat třeba hned. Prvotřídní destiláty za příjemné najdete ve specializovaném e-shopu winehouse.cz.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije