Vlastní společnost bez zbytečných problémů

Pohráváte si s myšlenkou, že dáte vale otročině v současném zaměstnání a začnete vydělávat takzvaně „na sebe“? Nebudeme vám mazat med kolem úst, zaměstnanecký poměr má své výhody (relativně stálý příjem a fakt, že doma „vypnete“ a pracovat začnete skutečně až po příchodu do zaměstnání), stejně jako celou řadu negativ (zodpovídání se zaměstnavateli a téměř vždy nemožnost pracovního postupu=vyššího výdělku). Dostatek těžce nabytých zkušeností by ovšem byla škoda nevyužít a máte-li propracovaný podnikatelský plán, proč to alespoň nezkusit. Na počátku však vždy stojíme před rozhodnutím, zda podnikat jako živnostník, nebo se stát jednatelem společnosti. Mít tak vlastní společnost...jenomže vyřízení živnostenského oprávnění je otázkou malé chvilky, zatím co pachtit se za založením firmy zabere spoustu dní a výsledek je nejistý. „Známý“ přece povídal, jak s ním onehdá úředníci vyběhli a to jen kvůli pár „drobnostem“. Byrokrati jedni...Ale řekl vám, že společnost nikdy předtím nezakládal a nedostatky nebyly zrovna zanedbatelné? Neházejte flintu do žita, „eseróčko“ nebo „áesko“ lze založit velmi snadno a to dokonce bez potřeby složení vlastního kapitálu. Ne každý začínající podnikatel má po kapsách dvě stě tisíc (v případě s.r.o.) nebo dokonce dva miliony (u a.s.). Vlastní společnost totiž můžete jednoduše odkoupit

Fenomén jménem ready made

Předpřipravené společnosti či fungující firmy pro odkoupení. Obojí značí jediné – ready made společnosti, které byly v minulosti úspěšně zapsány do obchodního rejstříku a poté nevyvíjely žádnou aktivitu. Byly vytvořeny jen z jednoho důvodu – následného prodeje podnikateli, který nechce podstupovat náročný proces zakládání firmy. V zahraniční je prodej ready-made zcela běžnou záležitostí a i u nás se těší stále větší oblibě. Vždyť existuje jednodušší způsob, jak se stát jednatelem bez toho, aniž byste proto museli cokoliv udělat? Ale vše pěkně popořádku... Ready-made firmy (ať už jde o a.s., s.r.o., ale i SE, tedy evropskou společnost) mají složený základní kapitál. Stačí je tedy odkoupit a můžete začít vesele podnikat. Kde je háček? Nikde, tedy za předpokladu, že nenaletíte podvodníkům, kteří vám vnutí společnost se závazky, zadluženou firmu, chcete-li. A právě z tohoto důvodu je praktičtější důvěřovat prověřeným prodejcům s pozitivními referencemi a vyhnout se celé řadě problémů. Nechceme vás strašit, ale čas od času se někdo skutečně obětí podvodu stane. Osobně doporučujeme společnost Nová společnost, která se prodejem firem, ale také jejich zakládáním zabývá mnoho let. Navíc poskytuje další užitečné služby, jako je virtuální sídlo (ale o tom až později). Bylo by na místě uvést rozdíl mezi založením a prodejem firmy – necháte-li si společnost založit splacení základního kapitálu se nevyhnete. Opakujeme, že v případě ready made je kapitál složen. Nezapomeňte však, že jakožto jednatel ručíte v případě krachu výší základního kapitálu a pokud ho v průběhu podnikání do firemní kasy nevrátíte, budete vše hradit takříkajíc ze svého. Vyřízení celé transakce zabere pár desítek minut, při čemž jednatelem se stanete za několik desítek hodin. Rychlejší způsob opravdu neexistuje. Podotýkáme, že celá záležitost je naprosto legální a v souladu s českými zákony.

Sídlo v Praze za pár korun

Každá společnost musí mít v obchodním rejstříku uvedeno sídlo. Mnoho podnikatelů, ve snaze ušetřit výdaje za kancelář, využívá vlastní adresu, což není dvakrát šťastné řešení. Jak na obchodní partnery, tak na potenciální klienty, nedělá takové sídlo firmy dobrý dojem. Pokud opravdu nepotřebujete administrativní zázemí pro každý den, využívejte takzvané virtuální sídlo. Jde o pronajatou kancelář, kterou sdílíte s dalšími x subjekty. Vaši poštu a další záležitosti (tel. Hovory) vyřizuje kompetentní osoba, která vám korespondenci pravidelně přeposílá. Pro jednání s úřady, důležitými zákazníky a obchodními partnery máte vždy k dispozici moderně vybavenou reprezentativní kancelář. Mezi další benefity patří vedení účetnictví, zastupování před státními orgány a audit společnosti. Ceny začínají kolem tisíci korun měsíčně. Nevymýšlíme si – informace si můžete ověřit přímo na webu novaspolecnost.cz. Díky službám subjektů, jako je Nová společnost, je začátek podnikání mnohem jednodušší. Ušetřete náklady i vy a soustřeďte se na své podnikání a ne přepočítávání peněz.

Publikováno: 16. 11. 2012 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Uncategorized

Autor: Honza Vodička