Uncategorized

Šperky Swarovski – z Jablonce až za velkou louži

Šperky, které vyrábí známá česká firma Swarovski, sice nejsou ani zdaleka tak exkluzivní jako Cartier, ale i přesto budí pozornost po celém světě. A hlavně, jsou naše! Ženy je milují a nedají na ně dopustit. Historie šperků Swarovski se přitom začala psát již v roce 1862, kdy se narodil zakladatel společnosti Daniel Swarovski. Základy svého umění si osvojil u albrechtické firmy Gebrüder Feix v Albrechticích, díky které se o pár let později přesunul do Vídně. V Rakousku se učil od tamních mistrů a získal spoustu cenných zkušenosti a technických znalostí, které později zúročil.

Osudové setkání s Křižíkem

Ve Vídni Swarovski narazil na známého českého technika a vynálezce Františka Křižíka, který na technické výstavě instaloval elektrické osvětlení. To bylo pro Daniela impulsem k vývoji elektrického stroje na broušení šatonů, který uvedl v roce 1982 do provozu. Jediný problém spočíval v nedostatku základního kapitálu, který by mu umožnil naplno rozjet výrobu. I ten však velmi rychle překonal – peníze mu půjčil jeden z jeho klientů, Armant Kosmann. Investice nebyla marná a jen o tři roky později založil Swarovsku vlastní firmu. Jeho výrobky se záhy na to dostaly i do Německa a stejné oblibě se těšily i ve Velké Británii a ve Spojených státech. Místní trhy dobyly především jeho šatony, které si oblíbili tamní návrháři.

Swarovski dnes

Sláva Danielových šatonů neopadla a Swarovski sady se těší obrovské popularitě i dnes. Originální šperky jsou sice poměrně drahé, nicméně existuje alternativa v podobě Swarovski Elements. Jde o šperky, při jejichž výrobě jsou využívány křišťálové komponenty Swarovski, díky kterým jsou od dražších variant k nerozeznání a může si je dovolit prakticky každý. Najdete v každém lepším online šperkařství, z nichž stojí za zmínku oblíbený e-shop sperkovnica.eu. Kromě klasických stříbrných doplňků nechybí ani piercingy a stále oblíbenější chirurgická ocel. Zkrátka ozdoby, které vám budou dělat radost každý den.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije