Procestujte celý svět za pár korun!

Svět se během posledních dekád pořádně zmenšil, co říkáte? Není to tak dávno, kdy pro nás cesta do zahraniční znamenala řadu komplikací a dnes? Cestujeme sem a tam, napříč celým světem. Přesun do libovolné destinace je už jen otázkou peněz a čas nehraje roli. Díky letecké dopravě můžeme ráno brázdit zasněžené vrcholky Alp a odpoledne popíjet čaj s anglickou královnou. A jak jste na tom s cestováním vy? Vedete si svůj soukromý seznam míst, která musíte vidět? Nebo vás přeci jen omezuje nižší rozpočet? Ani ten však nemusí být překážkou – prozradíme vám, jak se podívat na druhý konec světa i za pár korun.

Na poslední chvíli se nejezdí jen do Chorvatska a Itálie

Jednou z možností, jak výrazně ušetřit za dovolenou, jsou staré dobré last minute zájezdy. Jejich nabídka je velmi pestrá a už dávno se neomezuje jen na klasiku v podobě „provařených“ evropských přímořských letovisek. Cestovky nabízí i pravou exotiku a pokud se vám podaří podchytit termín, můžete vyrazit o poznání levněji Nebo se vám zájezdy na poslední chvíli stále jeví jako předražené? V tom případě začněte cestovat po vlastní ose.

Chcete létat ještě levněji?

Co na tom, že jste doposud nechávali organizaci na cestovních agenturách, díky internetu si můžete naplánovat vlastní cestu a ušetřit ještě více než v případě zmíněných last minut. Klíčem k úspěchu jsou levné letenky, které nabízí nízkorozpočtové letecké společnosti. Jestli pak víte, že letenky do Ameriky seženete i za méně než 10 000 Kč? A za podobnou částku se dostanete třeba do Thajska a dalších desítek destinací. Budete se sice muset smířit s nižším komfortem, ale ten se dá, s ohledem na poměrně krátkou dobu strávenou v letadle, přežít.

Komfortní ubytování nemusí být drahé

A jak vyřešit ubytování? Portály, prostřednictvím kterých si lze objednat levné letenky, většinou umožňují také rezervaci hotelu přímo v místě příletu, případně kdekoliv jinde. Cena jde ruku v ruce s vašimi požadavky, ale ani několikahvězdičkový hotel nemusí vaší peněženku vymáčknout do poslední koruny. Stačí věnovat trochu volného času porovnání jednotlivých nabídek a vybrat si tu nejlevnější. Opravdoví dobrodruzi pak hledají přístřeší až na místě, čím lze uspořit zdaleka nejvíce. V takovém případě se však musíte připravit na to, že se vám nakonec nepodaří volné lůžko sehnat. Ať už se rozhodnete jakkoliv, přejeme vám hodně úspěchu a spoustu nezapomenutelných zážitků. Foto: sxc.hu