Dovolená a cestování

Procestujte celý svět za pár korun!

Svět se během posledních dekád pořádně zmenšil, co říkáte? Není to tak dávno, kdy pro nás cesta do zahraniční znamenala řadu komplikací a dnes? Cestujeme sem a tam, napříč celým světem. Přesun do libovolné destinace je už jen otázkou peněz a čas nehraje roli. Díky letecké dopravě můžeme ráno brázdit zasněžené vrcholky Alp a odpoledne popíjet čaj s anglickou královnou. A jak jste na tom s cestováním vy? Vedete si svůj soukromý seznam míst, která musíte vidět? Nebo vás přeci jen omezuje nižší rozpočet? Ani ten však nemusí být překážkou – prozradíme vám, jak se podívat na druhý konec světa i za pár korun.

Na poslední chvíli se nejezdí jen do Chorvatska a Itálie

Jednou z možností, jak výrazně ušetřit za dovolenou, jsou staré dobré last minute zájezdy. Jejich nabídka je velmi pestrá a už dávno se neomezuje jen na klasiku v podobě „provařených“ evropských přímořských letovisek. Cestovky nabízí i pravou exotiku a pokud se vám podaří podchytit termín, můžete vyrazit o poznání levněji Nebo se vám zájezdy na poslední chvíli stále jeví jako předražené? V tom případě začněte cestovat po vlastní ose.

Chcete létat ještě levněji?

Co na tom, že jste doposud nechávali organizaci na cestovních agenturách, díky internetu si můžete naplánovat vlastní cestu a ušetřit ještě více než v případě zmíněných last minut. Klíčem k úspěchu jsou levné letenky, které nabízí nízkorozpočtové letecké společnosti. Jestli pak víte, že letenky do Ameriky seženete i za méně než 10 000 Kč? A za podobnou částku se dostanete třeba do Thajska a dalších desítek destinací. Budete se sice muset smířit s nižším komfortem, ale ten se dá, s ohledem na poměrně krátkou dobu strávenou v letadle, přežít.

Komfortní ubytování nemusí být drahé

A jak vyřešit ubytování? Portály, prostřednictvím kterých si lze objednat levné letenky, většinou umožňují také rezervaci hotelu přímo v místě příletu, případně kdekoliv jinde. Cena jde ruku v ruce s vašimi požadavky, ale ani několikahvězdičkový hotel nemusí vaší peněženku vymáčknout do poslední koruny. Stačí věnovat trochu volného času porovnání jednotlivých nabídek a vybrat si tu nejlevnější. Opravdoví dobrodruzi pak hledají přístřeší až na místě, čím lze uspořit zdaleka nejvíce. V takovém případě se však musíte připravit na to, že se vám nakonec nepodaří volné lůžko sehnat. Ať už se rozhodnete jakkoliv, přejeme vám hodně úspěchu a spoustu nezapomenutelných zážitků. Foto: sxc.hu

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije