Vydejte se vstříc novým zážitkům na koňském sedle

Chcete si léto zpříjemnit zbrusu novým zážitkem, kterému se jen tak něco nevyrovná? Pokud vás už omrzelo kolo a brusle, přesedlejte na koně. A to doslova. Výlety na koňském sedle patří k těm nejintenzivnějším zážitkům, na které vzpomínáme celý život. Ať už se však rozhodnete pro pořízení vlastního koníka, nebo budete docházet do jízdárny, neobejdete se bez jezdeckého vybavení a především ochranných prvků. Nechceme vás strašit, ale i poklidná jízda může skončit velmi tvrdým pádem. A ten se většinou neobejde bez zranění a mnohdy i dlouhodobých následků. Nákup jezdeckých potřeb proto v žádném případě nepodceňujte!

Někteří začátečníci, ale i zkušení jezdci, kteří jsou v sedle jako doma, bezpečí podceňují. Stačí však chvilka nepozornosti a projížďka, na kterou jste se tak dlouho těšili, skončí tragédií. A přitom ji šlo prostřednictvím kvalitního ochranného vybavení tak lehce předejít. Naprostým základem je helma a vesta, které by měly splňovat důležité bezpečnostní normy. Co se týče vesty, měla by být pevná, ale dostatečně komfortní a nebránit jezdci v pohybu. V žádném případě se proto při nákupu neorientujte pouze podle ceny, ale klaďte důraz na kvalitu provedení.

I ty nejkvalitnější jezdecké potřeby však nemusí být cenově nedostupné. Stačí se po nich poohlédnout u některého ze specializovaných prodejců. Třeba po sortimentu, který nabízí společnost KAMÍR & spol s.r.o., které se službami v zemědělské sféře a chovu zvířat zabývá déle než dvě dekády. V e-shopu kamir.cz najdete široké spektrum jezdeckých potřeb a kromě bezpečnostních prvků také oblečení. Jezdecké bundy, mikiny, vesty a trička z kvalitních materiálů využijete ja na sedle, tak i při běžném nošení. Potřeby pro jezdece zahrnují i pásky, rukavice, bičíky a jiné doplňky. Užitečné jsou reflexní prvky, díky kterým budete vy i váš kůň nepřehlédnutelní. Foto: sxc.hu

Publikováno: 14. 07. 2013

Kategorie: Volný čas a sport

Autor: Honza Vodička

Tagy: jezdecké potřeby | potřeby pro jezdce