Super dárek nejen pro partnera: Vyhlídkový let a další zážitky ve vzduchu

Následující tipy se vám budou hodit bez ohledu na to, zda chcete udělat radost partnerovi nebo někomu jinému. Sehnat originální dárek, který dotyčného potěší a zapíše se mu do paměti na hodně dlouhou dobu, není vůbec snadné. Ale ani nemožné a v případě zážitkových dárků jde většinou o trefu do černého. K tomu nejlepšímu patří vyhlídkový let letadlem či vrtulníkem.

Proč darovat vyhlídkový let?

Pro upřesnění: termín vyhlídkový let se momentálně vztahuje pouze k vrtulníkům. V souvislosti s letadlem jde o okružní let. A teď to hlavní – proč je tento dárek tak skvělý? Je těžké popsat něco, co jste ještě sami nezažili, ale vězte, že pohled na města a přírodu z ptačí perspektivy je něco neuvěřitelného. Pokud obyčejný vyhlídkový let shledáváte jako příliš obyčejný, vsaďte na populární zážitek zvaný „pilote na zkoušku“. Obdarovaný si během dvouhodinové akce vyzkouší, jaké to je být pilotem. Zažije přímočarý let, krátký navigační let, zatáčky, let po okruhu a přistání. Možná se nakonec s nadšením přihlásí na letecké kurzy a udělá si pilotní průkaz.

Adrenalinová akrobacie

Máte snad pocit, že partnera oslníte něčím mnohem originálnějším? Pak vsaďte na akrobatický let, v rámci kterého zažije střemhlavý let, výkruty, přetížení při ostrých zatáčkách a další akrobatické prvky. Pravděpodobně si bude připadat jako pilot letounu za druhé světové války. Při pohledu na rychle kmitající rafičky palubních přístrojů určitě!

Let „stíhačkou“

Cvičný vojenský letoun L-29 Delfín je často mylně označován jako stíhačka. Ve skutečnosti jde o proudové letadlo, ale ani to nic nemění na faktu, že jde o naprosto strhující zážitek. Stroj s maximální rychlostí 820 km/h vystoupá až do výšky 11,5 km a může nést výzbroj o hmotnosti 200 kg. A přestože byl primárně určen k výcviku pilotů, v minulosti se účastnil reálného konfliktu. Máte vybráno? Všechny uvedené zážitky nabízí škola létání Blue Sky Service. Bližší informace najdete na www.blueskyservice.cz.

Publikováno: 30. 11. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Volný čas a sport

Autor: Hanka Trnková

Tagy: letecké kurzy | vyhlídkový let