Trend jménem anhydrit

Stavební průmysl je velmi živé odvětví, které se neustále mění. Co chvíli proudí na trh nové a revoluční stavební materiály, které plně vyhovují potřebám moderního stavitelství. Jedním z takových materiálů je také anhydrit. Pakliže jste o něm již slyšeli, zcela jistě to bylo ve spojitosti s pokládkou nové podlahy, případně s realizací podlahového vytápění. Jedná se o revoluční  materiál, který má oproti betonu celou řadu výhod. Pokud se letos chystáte na rekonstrukci vašeho bydlení, která je spojena také s realizací nové podlahy, určitě by vás měl anhydrit zajímat. Pojďme se spolu na jeho výhody podívat blíže. V případě, že stojíte v čele stavební společnosti, oceníte informace ještě více.

V čem je anhydrit lepší, než beton

Anhydrit je moderní materiál, který je velmi tuhý v tahu za ohybu. Je pevnější než beton, ale zároveň je jeho vrstva po několik centimetrů nižší, než betonová, takže tak nezatíží stavbu a neohrozí statiku. Anhydritová podlaha je skvělá zejména pro starší budovy, ale samozřejmostí je také využití při realizaci staveb, kde hraje důležitou roli rychlost. Pokládka anhydritové podlahy je totiž opravdu rychlá. Vzhledem k tomu, že anhydrit velmi rychle tuhne, není čas na průběžné opravy. Budete se tedy muset spolehnout na svou šikovnost, nebo si na realizaci najmout stavební společnost, která má s anhydritovou podlahou zkušenosti.

Další výhody anhydritu

To, že nezatěžuje stavbu a neohrožuje statiku, již víte, ale určitě vás bude zajímat i další výhoda. Anhydrit je homogenní a velmi rychle se prohřívá. V posledních letech je hojně využíván k pokrytí instalovanému podlahovému vytápění. Anhydritová podlaha je v kombinaci s tímto způsobem vytápění mnohem vhodnější. K realizaci anhydritové podlahy vyhnete se štěrkování a několikanásobným opravám. Ušetříte tak nemalou částku.

Anhydrit je pro všechny, kteří chtějí

  • Lehkou, ale pevnou podlahu
  • Ušetřit za realizaci podlahy
  • Začít vysoušet již za 48 hodin

Publikováno: 09. 04. 2012

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: anhydrit | anhydritová podlaha | beton | betonová podlaha