Bydleni

Na plyn přechází stále více domácností, prozradíme vám proč

K topení plynem se přiklání stále více domácností a to jednoduše proto, protože je mnohem komfortnější než vytápění tuhými palivy. Sítě plynovodů se rozšířily natolik, že je dostupné i v menších obcích a již nyní jde o nejrozšířenější způsob vytápění vůbec. Přemýšlíte-li nad koupí plynového kotle i vy, přesvědčíme vás, že jde o správnou volbu.

Dosahuje-li plynovod i k vašeho domu, nic vám k pořízení kotle na plyn nebrání. Mezi největší výhody patří pohodlná obsluha a fakt, že provoz nevyžaduje neustálou přítomnost člověka. Majitelé plynových kotlů nemusí shánět paliva a mohou být na sebe hrdí, že nezatěžují životní prostředí. Cena plynu sice není tak nízká jak jsme na ni zvyklí u tuhých paliv, ale i tak je stále přijatelná a vzhledem k množství dodavatelů není problém vybrat výhodný tarif.

Sortiment automatických prostorových regulátorů teploty zahrnuje velmi jednoduché modely, které dokáží obsloužit i starší lidé, až po sofistikované topné procesory s možností naprogramování profilů a ovládáním na dálku. Ty nejmodernější regulátory lze řídit prostřednictvím mobilního telefonu nebo přes internet, což je praktické především před návratem z dovolené.

O rostoucí popularitě plynových kotlů ví své i topenáři Liberec – právě pro tuto lokalitu bylo ještě relativně nedávno typické topení tuhými palivy, které je však na úkor plynu na ústupu. Podobný trend zaznamenávají také v jiných regionech, kde byla situace obdobná. Plné ruce práce má také topenářství Ústí nad Labem a okolních městech.

A protože jsme zmínili výhody plynových kotlů (automatická regulace teploty, vysoká výhřevnost, žádné starosti s palivem, minimum exhalací…), bylo by správné uvést i několik nevýhod. Neměli by vás od přechodu na plyn odradit, ale přesto byste je měli brát na vědomí. Nevýhody souvisí především se zavedením přípojky veřejného plynovodu, které je nákladné a závislosti na přípojce. V případě starších plynových rozvodů hrozí exploze – je proto nezbytné pravidelně kontrolovat jejich těsnění.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije