Auto/moto

Jaké auto pro začátečníka?

Čerstvý řidičák máte v peněžence, ale před domem vám zatím neparkuje žádné auto, které by vám mohlo říkat pane. A popravdě ani nemáte ucelenou představu, po jakém vozidle sáhnout. Přeci jen jste za volantem zelenáč a netroufáte si na stroj, který vyžaduje více řidičských zkušeností. Tak jaké auto zvolit?

Definovat ideální automobil pro začátečníka není snadné, každý řidič má jiné preference. Obecně je však moudré zvolit vozidlo, které je jednoduché na obsluhu a řízení a nevyžaduje každou chvíli servis. Tyto vlastnosti jsou pro řidiče začátečníka důležité především proto, aby se mu provozování automobilu nezhnusilo. Spolehlivost by však měla jít také s dobrými jízdními vlastnostmi a předvídatelností.

Běžný Čech nemá na rozhazování, ale na druhou stranu nechce jezdit ve vraku, který by se i po letmém nárazu proměnil v rakev. Mnozí si cení sportovnější charakter, což může splnit například Volkswagen Golf čtvrté generace. Právě tento model, byť už má na krku dva křížky, byl populární mezi tunery a dodnes je na silnici k vidění poměrně dost snížených vozů se zajímavým bodykitem. Třeba vás úprava sériového vozu tak nadchne a pořídíte si sportovní podvozek Golf 4, díky kterému vozidlo snížíte a propůjčíte mu lepší trakci.

Co se týče dalších cenově dostupných automobilů vhodných pro začátečníky, určitě by ve výčtu neměla chybět Škoda Fabia druhé generace, francouzský Renault Clio 3. generace nebo Seat Ibiza. Jedná se o menší vozy, se kterými se dobře jezdí i v hustém městském provozu. Jejich servis není nákladný a z hlediska jízdních vlastností na to nejsou vůbec špatně.

Pokud máte k dispozici větší částku a nebojíte se větších rozměrů, určitě do hledáčku zařaďte také vozy Ford Mondeo, Volkswagen Touran, Ford Focus nebo třeba Suzuki Swift. Čemu by se měl řidič šetřílek vyhnout jsou starší vozy prémiových značek. Vypadají lákavě, ale obvykle jsou pastí na peníze. Opravy celkové náklady výrazně prodražují a majitelům mnohdy zbývají oči pro pláč.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije