Pobyt v českých lázních spojí příjemné s užitečným

Lázně odjakživa bývaly synonymem pro léčebný pobyt, který se ordinoval po operacích nebo při léčbě chronického onemocnění. Hlavní slovo měli odborný lékař s obvoďákem, kteří ordinovali diagnózy a měli ve své moci člověka o lázní vyslat, nebo mu dát STOPku. Co naplat, že se lázně staly podpultovým zbožím a vystavení poukazu se neobešlo bez nějakého všimného, či úplatečku. Naštěstí, tato doba je pryč. Dnes do lázní může každý, kdo si pobyt zde zaplatí. Vedle léčebných indikovaných pobytů je možné užít si i pobyty relaxační a rekondiční. Jejich základem jsou stejné procedury, které mají léčivý charakter, ale bonusově navíc jsou obohaceny wellness aktivitami. Lázeňský pobyt v Bechyni si tak nezadá s luxusní dovolenou v pětihvězdičkovém hotelu. Budou vás léčit a zároveň hýčkat, abyste se odsud vrátili odpočatí i ozdravění.

Lázně jako dovolená

Lázně jsou dnes plnohodnotnou dovolenou, kterou si lze užít individuálně nebo v páru. Rezervovat lze komplexní tematické pobyty nebo jen objednat termín v hotelu či penzionu a jednotlivé procedury si podle chuti doobjednat. Vybírat lze na www.spa.cz, kde je možné filtrovat podle druhu ubytování, místa i vybavení. Nejsou lázně, jako lázně. Jedni preferují velké známé komplexy, jiní se spokojí s menšími středisky. Paradoxně ty méně známé „značky“ mohou přinášet více pohodlí a služeb cílených na klienty. Vyjít vstříc všem individuálním přáním a potřebám se snaží nejen lázně v Čechách, ale i na Moravě. Ubytování v lázních Lednice vás nenechá na pochybách, že vás Jižní Morava a Lednicko-valtický areál uchvátí. Lednice, přezdívaná „zahradou Evropy“ vám dodá skrze svá léčebná kouzla nejen prokazatelné zlepšení zdravotní kondice, ale zaručí vám i kulturní prožitek. Bylo by hříchem minout zdejší zámek, který je zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO, nebo francouzskou zahradu s palmovým skleníkem, vyhlídkovou věž Minaret, vodárnu s přístavištěm lodí, odkud vyplouvají lodě na vyhlídkové plavby.

Wellness na přání

Pokud se nebráníte cestování napříč republikou a zakládáte si na relaxační péči o tělo, doporučujeme wellness pobyt v Nových Hradech. Ať už půjde o dny všední nebo víkendové pobyty, dopřejí vám pohostinnost plnými doušky. Wellness lázně Nové Hrady nabízejí pestrou škálu léčebných a wellness procedur, jako jsou například zábaly, koupele, různé druhy masáží, orientální a solné lázně, plynové injekce, rašelinové obklady, elektroterapie, či oxygenoterapie. K dispozici je samozřejmě vířivka, parní lázeň, sauna, solárium, solné jeskyně, odpočívárna a kosmetický salón. Jihočeši nabízejí vše, co lidé na wellness čekají a chtějí.

Publikováno: 27. 01. 2021

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Hanka Trnková