Dovolená a cestování

Hurá do Řecka aneb nezapomenutelná dovolená se vším všudy

Dali jste si předsevzetí, že prožijete nezapomenutelné léto, ale nemůžete se rozhodnout, kam vyrazíte? V prvé řadě si určete své priority, na základě kterých stanovíte cíl cesty. Na koupání a provozování vodních sportů bude ideální nejbližší přehrada. Máte-li v plánu načerpat nové vědomosti a poznat prastaré kultury, navštivte místní knihovnu. Toužíte-li po obojím, vydejte se do Řecka. Stát na jihu Peloponéského poloostrova toho má opravdu hodně co nabídnout a dokonalé pláže a nepřeberné množství kulturněhistorických památek jsou teprve začátek. Díky bohaté nabídce last minute zájezdů jsou krásy někdejší kolébky civilizace k mání doslova za pár korun. Neletět by byla chyba!
Ať už Řecko navštívíte sami, s partnerem nebo partou kamarádů, vždy si z něj odvezete nepřeberné množství nezapomenutelných zážitků. Aktivit, které zde můžete provozovat, je totiž víc než dost. Koupání, šnorchlování a potápění můžete provozovat v některém z pěti moří, ke kterým má Řecko přístup. Podmořský svět je skutečně fascinující a pokud vám to v neoprénu moc nejde, jednoduše se přihlásíte do některé z všudypřítomných škol potápění. Až vás to pod hladinou omrzí a vaše opálená kůže si řekne o krátký odpočinek, jistě ho najdete ve stínu starobylých památek. Na ty v Řecku narazíte doslova na každém kroku, největší dojem na vás však rozhodně udělá legendární Akropolis.
Návštěva Athén je pro všechny turisty nepsanou povinností, ovšem to samé platí i o ochutnávce řecké kuchyně. Nezáleží však na tom, zda si zajdete do vyhlášené taverny nebo pouličního fastfoodu – vaše chuťové pohárky dostanou zabrat a to v nejlepším slova smyslu. Za povšimnutí stojí také okolní řecké ostrovy, které jsou stejně zajímavé jako samotné vnitrozemí. I na nich najdete mnoho kouzelných památek, ale i opuštěné zálivy a spoustu úžasných míst, které se vám nesmazatelně vryjí do paměti. Budete-li mít příležitost, rozhodně si na některý z nich udělejte výlet.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije