Rady a tipy, jak zhubnout snadno a zdravě

Hubnutí samo o sobě není nic extra příjemného, ovšem pokud zvolíte správnou dietu a cvičení – jde to jako po másle. Existuje spousta způsobů, jak redukovat tělesnou hmotnost, a především si ji udržet. Mnoho lidí sice dosáhne vytouženého výsledku, ale pak se zase vrátí k nezdravé stravě. Ptáte se, jak zhubnout snadno a zdravě bez zbytečného hladovění? Připravili jsme si pro vás hned několik rad a tipů, jak efektivně zhubnout.

Jde to i bez diety

Už jste vyzkoušeli celou řadu diet, ale žádná pořádně nepomohla? Nezoufejte! Jde to snadno i bez diety. Stačí dodržovat pravidelnou a zdravou stravu. Ideálně byste měli jíst po 2 až 3 hodinách od posledního jídla. Mysleli jste si, že pokud nebudete jíst, zhubnete? Tento způsob se doporučoval ve 20. století. Ovšem dnes již nic takového rozhodně neplatí. Pokud byste se však přeci jen rozhodli některý z moderních dietních programů vyzkoušet, téměř jistě vám sedne ketodieta neboli dieta na bázi pokrmů s vysokým obsahem bílkoviny. Na trhu je poměrně pestrá paleta produktů - více se dozvíte například z této Ketofit recenze na Ecoblogu.

Ranní cvičení

Vstaňte a udělejte si ranní rozcvičku. Stačí, když uděláte jen pár kliků nebo sed-lehů. Tím skvěle nakopnete metabolismus na celý den.

Pozor na jojo efekt

Po náročném shazování hmotnosti, které může trvat i několik měsíců, si dejte pozor na tzv. jojo efekt. O co jde? Pokud delší dobu dodržujete zdravou stravu a povede se vám dostat na vytouženou hmotnost, mějte se na pozoru. Jakmile dosáhnete požadovaného výsledku a přestanete dodržovat zdravý životní styl, hmotnost začne pěkně rychle stoupat. Měli byste stále zůstat u zdravé výživy a oblíbené cukrovinky konzumovat jen občas, aby váhá zůstala ve stejném stavu.

Pravidelný pohyb

Nemáme tím na mysli, abyste sportovali každý den. Je však důležité, aby si organismus zvykl na pravidelný energetický výdej. Sportovní aktivitu provozujte alespoň 3x týdně po dobu 30 minut. Nejenže kvalitně podpoříte celý proces hubnutí, ale také pocítíte větší psychickou pohodu.

Publikováno: 29. 12. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Trnková