Proč jet k moři?

Dovolená u moře = nejlepší dovolená. A jakmile se jaro blíží ke konci, klademe si stále a tutéž otázku. Do které destinace se vydat? Je lepší Chorvatsko nebo Itálie? Stop. Odpovědět si budete muset sami, protože každý z přímořských států má něco do sebe. My vám prozradíme, co mají společné, čímž se dostaneme k samotné podstatě toho, proč tak rádi jezdíme k moři. Pokud jste doposud trávili dovolenou na pláži jen kvůli toho, abyste se mohli pochlubit svým známým, nyní budete mít mnohem lepší důvody.

Pryč s únavou, dobijte si baterky!

Moře je ideální prostředí k restartu organismu. V mořské vodě je spousta minerálů a stopových prvků, které podporují krevní oběh a látkovou výměnu. Ty tělo neobyčejně nakopnou a dají organismu impuls k tomu, aby fungoval mnohem efektivněji. Nevěříte? Tak proč se „mořské“ národy dožívají vyššího věku? Dovolená u moře přispívá k dlouhověkosti!

Moře je nejlepší psychoterapeut

Moře povzbudí nejen tělo, ale také mysl. Prohřátý písek, přílivová vlna, zpěv racků... dokážete si představit lepší místo pro meditaci? Již samotný pobyt v přímořském prostředí působí jako nepřekonatelný nástroj na odbourání stresu a napětí. Mezi nejkrásnější pláže na světě mimochodem patří ty v Turecku. Od moře se vrátíte vyrovnání a klidní, což vám vydrží tak dlouho, než opět nastoupíte do zaměstnání. Nebylo by lepší pracovat v maríně?

Zhubnete a zkrásníte

Není tajemstvím, že strava v přímořských destinacích je mnohem lehčí a zdravější než ta naše. Budete jíst ryby, spoustu zeleniny a to se promítne na vaší váze. Zhubnout tři kila během týdenního pobytu u moře? Žádný problém... I to se promítne na vaší psychice a ne nadarmo se říká, že jak se cítíme uvnitř, vypadáme navenek. Z toho logicky, plyne, že se z dovolené u moře vrátíme domů krásnější.

Další benefity, které vám jiná dovolená nenabídne

Co takhle akupresura zadarmo? Stačí si vyzout boty, projít se po oblázkové pláži a je to... Nebo snad toužíte po nezapomenutelném letním románku? Bar u pláže je ideální místo na seznámení a uvolněná atmosféra vám pomůže získat pozornost opačného pohlaví mnohem rychleji. Tak co vy na to? Našli jste si svůj důvod, proč letos vyrazíte k moři? A teď rychle vybrat dovolenou, ať vám neuniknou výhodné nabídky na last minute!

Publikováno: 31. 05. 2014 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Honza Vodička

Tagy: důvody proč jet k moři | proč jet k moři