Dovolená a cestování

Proč jet k moři?

Dovolená u moře = nejlepší dovolená. A jakmile se jaro blíží ke konci, klademe si stále a tutéž otázku. Do které destinace se vydat? Je lepší Chorvatsko nebo Itálie? Stop. Odpovědět si budete muset sami, protože každý z přímořských států má něco do sebe. My vám prozradíme, co mají společné, čímž se dostaneme k samotné podstatě toho, proč tak rádi jezdíme k moři. Pokud jste doposud trávili dovolenou na pláži jen kvůli toho, abyste se mohli pochlubit svým známým, nyní budete mít mnohem lepší důvody.

Pryč s únavou, dobijte si baterky!

Moře je ideální prostředí k restartu organismu. V mořské vodě je spousta minerálů a stopových prvků, které podporují krevní oběh a látkovou výměnu. Ty tělo neobyčejně nakopnou a dají organismu impuls k tomu, aby fungoval mnohem efektivněji. Nevěříte? Tak proč se „mořské“ národy dožívají vyššího věku? Dovolená u moře přispívá k dlouhověkosti!

Moře je nejlepší psychoterapeut

Moře povzbudí nejen tělo, ale také mysl. Prohřátý písek, přílivová vlna, zpěv racků… dokážete si představit lepší místo pro meditaci? Již samotný pobyt v přímořském prostředí působí jako nepřekonatelný nástroj na odbourání stresu a napětí. Mezi nejkrásnější pláže na světě mimochodem patří ty v Turecku. Od moře se vrátíte vyrovnání a klidní, což vám vydrží tak dlouho, než opět nastoupíte do zaměstnání. Nebylo by lepší pracovat v maríně?

Zhubnete a zkrásníte

Není tajemstvím, že strava v přímořských destinacích je mnohem lehčí a zdravější než ta naše. Budete jíst ryby, spoustu zeleniny a to se promítne na vaší váze. Zhubnout tři kila během týdenního pobytu u moře? Žádný problém… I to se promítne na vaší psychice a ne nadarmo se říká, že jak se cítíme uvnitř, vypadáme navenek. Z toho logicky, plyne, že se z dovolené u moře vrátíme domů krásnější.

Další benefity, které vám jiná dovolená nenabídne

Co takhle akupresura zadarmo? Stačí si vyzout boty, projít se po oblázkové pláži a je to… Nebo snad toužíte po nezapomenutelném letním románku? Bar u pláže je ideální místo na seznámení a uvolněná atmosféra vám pomůže získat pozornost opačného pohlaví mnohem rychleji. Tak co vy na to? Našli jste si svůj důvod, proč letos vyrazíte k moři? A teď rychle vybrat dovolenou, ať vám neuniknou výhodné nabídky na last minute!

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije