Kdyby si váš pes mohl vybrat, stravoval by se úplně jinak

Člověk se bez vyvážené stravy bohaté na živiny, vitaminy a další důležité látky neobejde. To samé platí také o domácích mazlíčcích, ale v jejich případě jsme za jejich stravu zodpovědní my. A chcete-li, aby zrovna ten váš čtyřnohý kamarád prospíval a těšil se perfektnímu zdraví, budete se muset přičinit. My vám prozradíme, jak vybrat kvalitní krmivo pro psy a na co si dát pozor.

Dejte přednost kvalitě před cenou

Patříte k páníčkům, kteří se při výběru krmiva orientují pouze dle ceny? V takovém případě riskujete, že se vašemu pejskovi nedostává všeho, co potřebuje. Přehodnoťte svůj přístup a dopřejte mu prémiové krmivo pro psy– i ve střední cenové relaci narazíte na kvalitní granule a konzervy s obsahem nezbytných látek.

Pes není odpadkový koš – nedávejte mu zbytky

Co je dobré pro lidi, musí být dobré i pro psy. Vážně? Tímto pravidlem se sice řídí celá řada páníčků a bez jakýchkoliv výčitek dokrmují své zvířecí druhy zbytky lidských pokrmů. Zeptejte se svého veterináře, jak vážné důsledky může tento způsob stravování mít. Budete nepříjemně překvapeni a pokud máte svého psa opravdu rádi, nikdy více mu zbytky nedáte. To samozřejmě neznamená, že psovi nemůžete připravovat jídlo sami. Máte-li dost času a zkušeností, směle do toho. Má-li však být domácí strava ve srovnatelné kvalitě jako prémiové psí krmivo, budete muset používat kvalitní suroviny. Ve finále neušetříte a navíc ztratíte spoustu času. Mnohem pohodlnější je kombinace granulí a masových konzerv.

Jak poznáte kvalitní krmivo?

Krmivo vybírejte s ohledem na věk, zdravotní stav a míru pohybové aktivity psa. Největší podíl by mělo tvořit maso, ale zastoupena musí být také zelenina, vláknina, vitaminy, minerály a bílkoviny. Vašim cílem je vyvážená strava, jejíž pozitivní účinky poznáte na první pohled. Pes bude vitální, veselý a jeho srst zdravější na pohled.

Publikováno: 07. 01. 2015 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička