Domů » Kdyby si váš pes mohl vybrat, stravoval by se úplně jinak
Horké tipy

Kdyby si váš pes mohl vybrat, stravoval by se úplně jinak

Člověk se bez vyvážené stravy bohaté na živiny, vitaminy a další důležité látky neobejde. To samé platí také o domácích mazlíčcích, ale v jejich případě jsme za jejich stravu zodpovědní my. A chcete-li, aby zrovna ten váš čtyřnohý kamarád prospíval a těšil se perfektnímu zdraví, budete se muset přičinit. My vám prozradíme, jak vybrat kvalitní krmivo pro psy a na co si dát pozor.

Dejte přednost kvalitě před cenou

Patříte k páníčkům, kteří se při výběru krmiva orientují pouze dle ceny? V takovém případě riskujete, že se vašemu pejskovi nedostává všeho, co potřebuje. Přehodnoťte svůj přístup a dopřejte mu prémiové krmivo pro psy– i ve střední cenové relaci narazíte na kvalitní granule a konzervy s obsahem nezbytných látek.

Pes není odpadkový koš – nedávejte mu zbytky

Co je dobré pro lidi, musí být dobré i pro psy. Vážně? Tímto pravidlem se sice řídí celá řada páníčků a bez jakýchkoliv výčitek dokrmují své zvířecí druhy zbytky lidských pokrmů. Zeptejte se svého veterináře, jak vážné důsledky může tento způsob stravování mít. Budete nepříjemně překvapeni a pokud máte svého psa opravdu rádi, nikdy více mu zbytky nedáte.
To samozřejmě neznamená, že psovi nemůžete připravovat jídlo sami. Máte-li dost času a zkušeností, směle do toho. Má-li však být domácí strava ve srovnatelné kvalitě jako prémiové psí krmivo, budete muset používat kvalitní suroviny. Ve finále neušetříte a navíc ztratíte spoustu času. Mnohem pohodlnější je kombinace granulí a masových konzerv.

Jak poznáte kvalitní krmivo?

Krmivo vybírejte s ohledem na věk, zdravotní stav a míru pohybové aktivity psa. Největší podíl by mělo tvořit maso, ale zastoupena musí být také zelenina, vláknina, vitaminy, minerály a bílkoviny. Vašim cílem je vyvážená strava, jejíž pozitivní účinky poznáte na první pohled. Pes bude vitální, veselý a jeho srst zdravější na pohled.

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Kde to žije