Jak správně vybrat invalidní vozík?

Dobrou zdravotní kondici bere většina lidí za naprostou samozřejmost. Některé osoby ale neměly to štěstí a narodily se s postižením, které jim brání v běžném pohybu. Jiným se zdravotní stav zkomplikoval následkem těžkého úrazu nebo stářím. Tito lidí jsou odkázáni na pomoc druhých a zároveň potřebují speciální pomůcky, díky kterým se jejich mobilita alespoň v rámci možností zlepší. Máte-li ve svém okolí někoho takového i vy, pak vám následující informace přijdou vhod. Prozradíme vám, na co si dát pozor při výběru invalidního vozíku, ale také praktický tip na výhodný nákup.

Co je dobré vědět o výběru invalidního vozíku?

Vzhledem k širokému spektru pomůcek není výběr invalidního vozíku tak snadný. Je dobré zohlednit několik důležitých vlastností jako: odolnost konstrukce – kvalitní invalidní vozíky odolají nárazům a vydrží mnohem déle v původním stavu. Neriskujte rychlou únavu materiálu, která vede k projevu nepříjemných závad – investice do pomůcek od renomovaných výrobců vám v budoucnu ušetří spoustu starostí. váha – skutečnost, že je konstrukce robustní, ještě neznamená, že musí být těžká. Naopak se zaměřte na lehké slitiny, díky kterým je váha vozíku poměrně nízká. Lehčí invalidní vozík nabízí snadnější manipulaci. komfort – pro osoby, které jsou k vozíku upoutány po většinu dne, je rozhodující pohodlné polstrování, celková ergonomie a nenáročná údržba. design – moderní invalidní vozík může vypadat k světu, což ocení především menší děti. Máte-li možnost zvolit vozík, který nevypadá jako obstarožní kolečkové křeslo, udělejte to!

Kde se poohlédnout po kvalitních vozících za přijatelnou cenu?

Najít ideální poměr ceny a kvality není nadlidský úkol. Špičkové invalidní vozíky nabízí společnost KrosMedical, která zároveň zajišťuje prodej i servis. V rozsáhlé nabídce najdete klasické i elektrické vozíky v různých provedeních. Mimo jiné také levné použité invalidní vozíky v perfektním stavu. Na aktuální nabídku invalidních vozíků a dalších pomůcek se můžete podívat na www.krosmedical.cz, v kamenné prodejně nebo v rámci předváděcí akce u vás doma. Vozík pro invalidy vám pomohou vybrat kvalifikovaní odborníci.

Publikováno: 24. 02. 2015

Kategorie: Zdraví

Autor: Honza Vodička

Tagy: invalidní vozík | invalidní vozíky | vozík pro invalidu