Zdraví

Jak správně vybrat invalidní vozík?

Dobrou zdravotní kondici bere většina lidí za naprostou samozřejmost. Některé osoby ale neměly to štěstí a narodily se s postižením, které jim brání v běžném pohybu. Jiným se zdravotní stav zkomplikoval následkem těžkého úrazu nebo stářím. Tito lidí jsou odkázáni na pomoc druhých a zároveň potřebují speciální pomůcky, díky kterým se jejich mobilita alespoň v rámci možností zlepší. Máte-li ve svém okolí někoho takového i vy, pak vám následující informace přijdou vhod. Prozradíme vám, na co si dát pozor při výběru invalidního vozíku, ale také praktický tip na výhodný nákup.

Co je dobré vědět o výběru invalidního vozíku?

Vzhledem k širokému spektru pomůcek není výběr invalidního vozíku tak snadný. Je dobré zohlednit několik důležitých vlastností jako:
odolnost konstrukce – kvalitní invalidní vozíky odolají nárazům a vydrží mnohem déle v původním stavu. Neriskujte rychlou únavu materiálu, která vede k projevu nepříjemných závad – investice do pomůcek od renomovaných výrobců vám v budoucnu ušetří spoustu starostí. váha – skutečnost, že je konstrukce robustní, ještě neznamená, že musí být těžká. Naopak se zaměřte na lehké slitiny, díky kterým je váha vozíku poměrně nízká. Lehčí invalidní vozík nabízí snadnější manipulaci. komfort – pro osoby, které jsou k vozíku upoutány po většinu dne, je rozhodující pohodlné polstrování, celková ergonomie a nenáročná údržba. design – moderní invalidní vozík může vypadat k světu, což ocení především menší děti. Máte-li možnost zvolit vozík, který nevypadá jako obstarožní kolečkové křeslo, udělejte to!

Kde se poohlédnout po kvalitních vozících za přijatelnou cenu?

Najít ideální poměr ceny a kvality není nadlidský úkol. Špičkové invalidní vozíky nabízí společnost KrosMedical, která zároveň zajišťuje prodej i servis. V rozsáhlé nabídce najdete klasické i elektrické vozíky v různých provedeních. Mimo jiné také levné použité invalidní vozíky v perfektním stavu. Na aktuální nabídku invalidních vozíků a dalších pomůcek se můžete podívat na www.krosmedical.cz, v kamenné prodejně nebo v rámci předváděcí akce u vás doma. Vozík pro invalidy vám pomohou vybrat kvalifikovaní odborníci.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije