Zastřešení bazénů prodlouží koupací sezónu i o několik měsíců

Časy, kdy byl zahradní bazén symbolem luxusu a něčeho téměř nedosažitelného, jsou už dávno ty tam a z naší malé země se stala jedna z „bazénových velmocí“. Ještě před dvěma dekádami většině z nás nezbylo, než během parných letních dní vyrazit na místní koupaliště, k rybníku či na přehradu. Dnes se nikde mačkat nemusíme a stejně tak je nám cizí i otužování ve studené vodě. Stačí vyjít na zahradu, odsunout segment konstrukce, která plní zastřešovací funkci a smočit se ve vodě s ideální teplotou. A skutečně nezáleží na tom, zda je jaro nebo podzim, v zastřešeném bazénu se dá koupat i před začátkem a po oficiálním ukončení letní sezony.

  • Zasnili jste se? Patříte-li k hrstce těch, kteří sice bazén mají, ale zatím se se nerozhodli pro zastřešení, utvrdíme vás v tom, že jde o mnohem praktičtější řešení, než jste si doposud mysleli. Prodloužení koupací sezóny je totiž jen jednou z mnoha výhod, které vám bazénové zastřešení přinese.

  • Se zastřešením se výrazně zvýší hygienická kvalita vody. Zakrytá vodní hladina je dokonale chráněna před nečistotami z ovzduší, prachem a ve vodě nedochází je vzniku nebezpečných bakterií. Bazén proto není často čistit a ušetříte nejen čas, ale především prostředky za drahou bazénovou chemii. Kvalita a teplota vody se nesníží ani s deštěm a budete se moct koupat od jara do podzimu.

  • Podstatnou výhodou je i bezpečnost. Do nezakrytého bazénu mohou snadno spadnou nejen domácí mazlíčci, ale také děti. Pro ty je bazén obrovským lákadlem a chvilka nepozornosti může skončit tragicky. Do bazénu se zastřešením vaše dítě ani pejsek nespadnou.

Ještě pochybujete o tom, že zastřešení bazénů nevyužijete? Chcete-li, aby se z bazénu stala skutečná dominanta zahrady, nezapomeňte se podívat na zastřešení bazénů Albixon. Bazénový specialista nabízí obrovské množství modelů a to včetně atypických tvarů. Podívat se na ně můžete na webu albixon.cz.

Publikováno: 07. 06. 2013

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička