Elektronika

Jak rychle zničit nový notebook? Stačí ignorovat následující rady…

Pořídili jste si nový notebook a protože nepatříte mezi „ajťáky“, nemáte tušení, co všechno může vašemu miláčkovi ublížit? Od toho jsme tu my a naše praktické rady. Prozradíme vám, čeho se vyvarovat a jak se zasloužit o to, aby váš počítač vydržel mnohem déle v původním stavu.
Nejrychlejší cestou k devastaci notebooku je mechanické poškození způsobené neopatrným zacházením. Nespoléhejte se na to, že máte model vyšší třídy – ty jsou často mnohem křehčí než nejlevnější kousky. Servis vás může vyjít na pořádný „balík“ a nezáleží na tom, jakou jste zvolili značku. Kupovat náhradní díly Asus, Acer nebo Sony Vaio není levná záležitost a opatrné zacházení je proto opravdu namístě. Notebook pokládejte opatrně, nebouchejte s ním a nepokládejte na něj těžké a horké věci. Jakmile zaznamenáte, že díly začínají vrzat, jste jen krůček od hledání někoho, kdo provádí opravy notebooků. Pokud s počítačem často cestujete, rozhodně si pořiďte kvalitně vypolstrovaný batoh, který notebook ochrání.
Svému laptopu můžete ublížit i nesprávnou technikou čištění, respektive nevhodně zvolenými čistícími prostředky. Používejte proto jen ty, které jsou pro čištění notebooků určeny – např. ubrousky z mikrovláken. Skvělou ochranou povrchu je exponovaná slída, díky které se k němu nedostane přirozený pot. Tím doslova „napouštíte“ notebook vždy, když déle píšete a položíte zápěstí na plochu před klávesnici. Úhlavním nepřítelem přenosných počítačů a elektroniky všeobecně jsou nejrůznější tekutiny. Patříte-li k uživatelům, kteří během surfování nebo práce s oblibou popíjejí čas, kávu nebo limonádu, může se vám stát, že dáte ochutnat i klávesnici. V takovém případě se snažte nezmatkovat, vypněte počítač ze sítě a otočte ho směrem k zemi. Poté, co pořádně proschne (pro jistotu ho nechte schnout delší dobu, klidně i několik dní), zkontrolujte, jestli funguje. Nezapomeňte na to, že nehody v podobě polití tekutinou servisy neuznávají jako reklamaci a budete si muset opravu řádně zaplatit.
Na závěr upozorníme na další častý nešvar, kterého se méně zkušení uživatelé dopouští také poměrně často. Spousta levnějších modelů notebooků má sklon k nadměrnému přehřívání (velmi často jde o oblíbené notebooky Acer, které jsou perfektní v poměru ceny a výkonu) a pokud je položíte na nevhodný povrch (např. na postel), ucpete výdech horkého a přístup chladného vzduchu. Notebook se sice při detekci zvýšené teploty automaticky vypne, ale životnost komponent klesne. A připomínáme, že náhradní díly nejsou levné (a náhradní díly Acer už vůbec ne).

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije