Zdraví

Díky zeleným superpotravinám bude váš organismus fungova tak, jak má

Zdravý životní styl je v posledních letech v kurzu a začínají se o něho zajímat i ti, kteří v minulosti spoustu věcí podceňovali. Není divu, vzhledem k rychlému životnímu tempu, přemíře stresu a dalším negativním dopadům moderní doby nám totiž ani nic jiného nezbývá. Dnes vám představíme takzvané superpotraviny, které jsou se zdravým životním stylem neodmyslitelně spojeny. Jejich podstatou není přímá léčba onemocnění, ale celkové posílení organismu, které vede k prevenci. Tyto zelené potraviny patří k těm nejoblíbenějším!

Mladý ječmen

Ječmen patří mezi nejstarší zemědělské plodiny a vyrábí se z něj kde co. Mladý ječmen, který se drtí a vyrábí se z něj prášek, se však běžným produktům z této obilniny poněkud vymyká. Jaké má tedy mladý ječmen účinky? Obsahuje obrovské množství antioxidantů, aminokyselin, minerálních látek, vitaminu C a stopových prvků, které mají na fungování organismu blahodárný účinek. Pravidelnou konzumací mladého ječmene zlepšíte trávení a budete se cítit mnohem vitálněji. Mladý ječmen prý působí také jako lehké afrodiziakum.

Zelená káva

Káva se nevyrábí jen ze zralých zrn. K výrobě zelené kávy se naopak používají nezralá kávová zrna a právě proto se superpotravina nazývá green coffee. A jaké jsou její účinky? Také zelená káva obsahuje antioxidanty a další zdraví prospěšné látky jako kyselina chlorogenová, která má vliv na správnou funkci jater. Konzumaci zelené kávy doporučují lidé, kteří zápasí s váhou – green coffee totiž redukuje ukládání tukové tuků do tkání. A samozřejmě obsahuje kofein, který z vás zaručeně vyžene únavu. Zelená káva je mimo jiné dobrá na celkové pročištění organismu a podporuje odolnost vůči mykózám, bakteriím a virům.

Magui berry

Ovoce je zdravé, to ví přece každý. Ale magui berry je ještě o několik úrovní výše než většina ostatních plodů. Na první pohled připomíná borůvky, ale roste převážně v Chile. Tablety z magui berry vám pomohou s budováním imunity, omezí ukládání tuků a prospějí také vašim kloubům a kostem. Magui berry obsahuje spoustu vitamínu C, sacharidů, bílkovin, železa, antioxidantů a vlákniny a kromě jiného viditelně omlazuje pokožku. Pozor, superpotraviny neslouží jako náhražka klasické stravy, ale pouze její doplněk. Předtím, než se rozhodnete pro nákup, zkonzultujte užívání s vašim lékařem. Díky superpotravinám bude váš organismus fungovat mnohem lépe, což se projeví také na vaší psychice. Některé superpotraviny však přesto nejsou vhodné pro těhotné nebo kojící ženy.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije