Hledáte pronájem v Praze? Možností máte více než dost, stačí si vybrat...

Rozhodli jste se, že zkusíte své štěstí ve stověžaté matičce Praze, ale nevíte si rady s bydlením? Hlavní město je plné příležitostí a najít vhodné bydlení nepředstavuje nepřekonatelný problém. V prvé řadě si však musíte uvědomit, co od svého nového domova očekáváte a podle toho se poohlédnout po ideálním řešení. A abychom vám v rozhodování pomohli, sestavili jsme pro vás menší přehled toho, na co můžete v Praze narazit.

Bydlení pro nenáročné? Především ubytovny

Pronájem bytů v Praze je skutečně pestrý a začneme na nejnižší cenové hladině, kterou reprezentují ubytovny. Máte-li omezený rozpočet, nebo si jen nejste jistí, jak dlouho v Praze zůstanete, mohli byste nalézt útočiště právě zde. Budete se však muset uskromnit – vybavení a rozměry obytné plochy odpovídají ceně. Ubytovna vám zkrátka dobře poslouží jako levná „noclehárna“, ale více od ní nečekejte.

Byty aneb když ubytovna nestačí

Ubytovny jsou ideální pro singles, ale vícečlenná rodina se bude muset poohlédnout po něčem větším. Rozhodnete-li se pro klasickou bytovou jednotku na některém z mnoha pražských sídlišť, nezaplatíte za nájem o moc více než kdekoliv jinde. V případě historických bytů v blízkosti centra se ovšem připravte až na několikanásobek. Odměnou vám budou nejen rozlehlé obytné prostory, ale také unikátní atmosféra, na kterou jinde nenarazíte.

(Ne)daleko od centra

Nevyhovuje-li vám žádné z předchozích řešení, můžete vsadit na klidné bydlení v centru Prahy (případně mimo centrum) v podobě některého z nově vybudovaných developerských projektů. Ty svým obyvatelům nabízí důmyslně řešený interiér, nízké provozní náklady, ale také příjemné a udržované bezprostřední okolí. Spousta novostaveb se nachází poblíž parků a opět jde o perfektní variantu pro rodiny s dětmi, stejně jako kohokoliv, kdo preferuje klidné a útulné zázemí. Volba je otázkou priorit, ale vždy mějte na paměti, že ať už se rozhodnete jakkoliv, měli byste před podpisem nájemní smlouvy zjistit dostupnost spojů, občanskou vybavenost a v lepším případě i něco o vašich sousedech. Levný pronájem je lákavý, ale dojíždět každý den přes celou Prahu do zaměstnání není dvakrát praktické. Foto: sxc.hu