Technika

Skartace – proč je tak důležitá a proč využít profesionální skartování?

Dnešní době se ne nadarmo přezdívá dobou informací. Pravděpodobně jste to pocítili na vlastní kůži, když jste se probírali haldou dokumentů a elektronických nosičů plných citlivých údajů. Jak s nimi naložit, když vyprší doba nezbytná pro jejich archivaci a vy již nemáte důvod pro jejich další uchovávání? Citlivá data nemůžete jen tak vyhodit. Může se k nim dostat nepovolaná osoba, která je zneužije a tím vám způsobí celou řadu problémů. Jediným možným řešením je skartace, v rámci které budou všechna data nadobro zlikvidována.

Co je to skartace?

Skartace není nic jiného než proces, v rámci kterého dojde k nevratné likvidaci nepotřebných, nepoužitelných a zbytečných dat. Může jít o firemní databáze, smlouvy apod. V dnešní době má stále více dat elektronickou podobu a v praxi se skartování netýká jen tištěných dokumentů. Naopak je stále žádanější v případě CD, DVD, pevných disků a dalších typů nosičů. Napadá vás, zda nejde o zbytečnou investici, když stačí informace vymazat? Chyba lávky. Data sice můžete smazat, ale fyzicky se budou na nosiči stále nacházet a to až do doby, než dojde k jejich přemazání jinými daty. Vy je sice na svém počítači neuvidíte, ale stále tam budou a pomocí některého z volně dostupných programů je lze zpětně obnovit. Bohužel nepomůže ani přelomení na několik kusů – odborníci dokáží vytáhnout data i z takto znehodnocených nosičů.

Pro koho jsou služby skartace vhodné?

V podstatě pro kohokoliv, kdo se potřebuje zbavit dokumentů nebo elektronických nosičů. V minulosti využívaly tyto služby především větší instituce, ale dnes tvoří nemalou část klientely i menší firmy a OSVČ. Důvod je prostý – dat každým rokem přibývá a stejně tak i lidí, kteří by je mohli zneužít. Likvidace svépomocí proto nepřipadá v úvahu.

Kdo vám s likvidací dat pomůže?

Rozhodli jste se, že využijete profesionálních služeb někoho, kdo si s vašimi tištěnými dokumenty a elektronickými nosiči hravě poradí? Vsaďte na společnost REISSWOLF – jedničku v oboru, která působí v celoevropském měřítku. Na český trh vstoupila v roce 1996 a mimo jiné zde otevřela nejmodernější závod v Evropě (nachází se v Kralupech nad Vltavou). Chcete-li se o skartování dozvědět více, navštivte www.skartovani.cz.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije