Skartace – proč je tak důležitá a proč využít profesionální skartování?

Dnešní době se ne nadarmo přezdívá dobou informací. Pravděpodobně jste to pocítili na vlastní kůži, když jste se probírali haldou dokumentů a elektronických nosičů plných citlivých údajů. Jak s nimi naložit, když vyprší doba nezbytná pro jejich archivaci a vy již nemáte důvod pro jejich další uchovávání? Citlivá data nemůžete jen tak vyhodit. Může se k nim dostat nepovolaná osoba, která je zneužije a tím vám způsobí celou řadu problémů. Jediným možným řešením je skartace, v rámci které budou všechna data nadobro zlikvidována.

Co je to skartace?

Skartace není nic jiného než proces, v rámci kterého dojde k nevratné likvidaci nepotřebných, nepoužitelných a zbytečných dat. Může jít o firemní databáze, smlouvy apod. V dnešní době má stále více dat elektronickou podobu a v praxi se skartování netýká jen tištěných dokumentů. Naopak je stále žádanější v případě CD, DVD, pevných disků a dalších typů nosičů. Napadá vás, zda nejde o zbytečnou investici, když stačí informace vymazat? Chyba lávky. Data sice můžete smazat, ale fyzicky se budou na nosiči stále nacházet a to až do doby, než dojde k jejich přemazání jinými daty. Vy je sice na svém počítači neuvidíte, ale stále tam budou a pomocí některého z volně dostupných programů je lze zpětně obnovit. Bohužel nepomůže ani přelomení na několik kusů – odborníci dokáží vytáhnout data i z takto znehodnocených nosičů.

Pro koho jsou služby skartace vhodné?

V podstatě pro kohokoliv, kdo se potřebuje zbavit dokumentů nebo elektronických nosičů. V minulosti využívaly tyto služby především větší instituce, ale dnes tvoří nemalou část klientely i menší firmy a OSVČ. Důvod je prostý – dat každým rokem přibývá a stejně tak i lidí, kteří by je mohli zneužít. Likvidace svépomocí proto nepřipadá v úvahu.

Kdo vám s likvidací dat pomůže?

Rozhodli jste se, že využijete profesionálních služeb někoho, kdo si s vašimi tištěnými dokumenty a elektronickými nosiči hravě poradí? Vsaďte na společnost REISSWOLF - jedničku v oboru, která působí v celoevropském měřítku. Na český trh vstoupila v roce 1996 a mimo jiné zde otevřela nejmodernější závod v Evropě (nachází se v Kralupech nad Vltavou). Chcete-li se o skartování dozvědět více, navštivte www.skartovani.cz.

Publikováno: 05. 08. 2014

Kategorie: Technika

Autor: Honza Vodička

Tagy: skartace | skartování