Úspěšné odhlučnení začíná akustickou studií

Zaměstnavatelé jsou povinni dodržovat zákony, které jim, mimo jiné, nařizují i to, aby zajistili zdravé prostředí pro jejich zaměstnance. Tato opatření souvisí také s negativním vlivem výrobních procesů na okolní prostředí a patří k nim také optimalizace hluku. Mezi subjekty, které se s tímto problémem potýkají nejčastěji, patří stavební firmy, průmyslové závody a apod. Nadměrný hluk dokáží efektivně snížit protihlukové desky a panely, které se instalují na základě prvotní akustické studie. Ta představuje první krok, v rámci kterého je vyhodnocena aktuální hladina hluku a stanoven další postup.

SAI ATIS - specialisté na měření hluku a realizaci odhlučňovacích systémů

Zaměřili jsme se na společnost SAI ATIS s.r.o., která se již mnoho let zabývá měřením hluku a realizací odhlučnění a nabízí komplexní služby pro menší i velké podniky. Akustická studie SAI ATIS probíhá následovně:
  • pracovník se dostaví na místo, kde je zapotřebí realizovat odhlučnění a provede prvotní měření hluku od SAI ATIS
  • naměřené údaje odborníci vyhodnotí a navrhnou postup, který povede ke snížení hluku na zákonem stanovenou hranici
  • rozhodnete-li se se SAI ATIS spolupracovat, dojde k realizaci a poté je provedeno další měření akustiky. Výsledné hodnoty jsou porovnány s těmi, které byly naměřeny před odhlučněním, díky čemuž lze objektivně posoudit efektivitu procesu.

Proč spolupracovat se SAI ATIS?

SAI ATIS může díky letitým zkušenostem nabídnout velmi příznivé ceny. Protihlukové opatření může mít mnoho podob a v portfoliu systémů nechybí akustické kryty, rezonátorové tlumiče hluku, protihlukové stěny a zástěny, tepelně-akustické izolace a další prvky, které lze instalovat i bez nutnosti radikálních úprav. Odhlučnění je možné v interiérech i exteriérech a v rámci celé České republiky. Protihlukové desky a další systémy od SAI ATIS jsou koncipovány tak, aby byly eliminovány veškeré rušivé zvuky, které se šíří do okolního prostředí z rozličných zdrojů. Můžete se spolehnout na individuální přístup a prověřenou kvalitu systémů. Další informace o akustické studii, realizaci protihlukového opatření a konkrétní cenovou nabídku vám SAI ATIS poskytne zcela zdarma. Kontaktní informace najdete na webových stránkách www.sai-atis.cz.

Publikováno: 29. 06. 2014

Kategorie: Technika

Autor: Honza Vodička

Tagy: akustická studie | měření akustiky | Měření hluku