Domů » Za povinné ručení může ušetřit každý
Pojištění

Za povinné ručení může ušetřit každý

Zjistili jste, že povinné ručení, které jste si sjednali teprve nedávno, nakonec nebude tak výhodné, jak jste si původně mysleli? Na sklonku minulého a začátku letošního roku učinila většina tuzemských pojišťoven výrazné změny a cena pojistného se v některých případech raketově vyhoupla až o několik desítek procent. Důvody? Povinné ručení prý bylo tak levné, že pojišťovny nebyly schopné tvořit rezervy. O tom, jak moc se jejich tvrzení blíží realitě, můžeme pouze spekulovat ale podstatné je, zda se vás zdražení dotklo, nebo ne.

Pojišťovny se rozhodly pro zvýšení ceny pojistného především u takzvaných rizikových klientů, ale často i celoplošně. Některé však přeci jen zůstaly u stávajících cen a nechcete-li za povinné ručení platit více než skutečně musíte, měli byste se poohlédnout po vhodné alternativě. Nevíte, jak na to?

V podstatě máte jen dvě možnosti. Vyčlenit si spoustu volného času a postupně zmapovat nabídky všech pojišťoven, které mají povinné ručení ve svém portfoliu. Další a mnohem efektivnější alternativou je využít některé z online srovnání a nechat si vypracovat detailní nabídku prostřednictvím některého ze srovnávacích serverů. Služba je zdarma a okamžitě se díky ní dozvíte o cenách všech pojistek, které jsou momentálně k mání. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, do kterého uvedete několik nezbytných detailů o vás a vašem vozidle

Jedním ze srovnávacích portálů je i www.mpojisteni.cz, které má oproti konkurenčním službám podstatnou výhodu. O srovnání můžete zažádat i bez toho, aniž byste museli uvádět své telefonní číslo. Anonymní kalkulace je zcela zdarma a je jen na vás, zda se pro některou z nabízených variant rozhodnete, nebo ne. Vypovězení staré a uzavření nové smlouvy je jednoduché a pomohou vám s ním odborníci z Mpojištění. Na zmíněném webu mimo jiné najdete i spoustu důležitých informací, které se povinného ručení bezprostředně týkají. Měli byste si je přečíst i v případě, že o jiném povinném ručení neuvažujete – dozvíte se zajímavosti, které byste jakožto majitelé motorového vozila měli vědět.

Foto: sxc.hu

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Kde to žije