Za povinné ručení může ušetřit každý

Zjistili jste, že povinné ručení, které jste si sjednali teprve nedávno, nakonec nebude tak výhodné, jak jste si původně mysleli? Na sklonku minulého a začátku letošního roku učinila většina tuzemských pojišťoven výrazné změny a cena pojistného se v některých případech raketově vyhoupla až o několik desítek procent. Důvody? Povinné ručení prý bylo tak levné, že pojišťovny nebyly schopné tvořit rezervy. O tom, jak moc se jejich tvrzení blíží realitě, můžeme pouze spekulovat ale podstatné je, zda se vás zdražení dotklo, nebo ne.

Pojišťovny se rozhodly pro zvýšení ceny pojistného především u takzvaných rizikových klientů, ale často i celoplošně. Některé však přeci jen zůstaly u stávajících cen a nechcete-li za povinné ručení platit více než skutečně musíte, měli byste se poohlédnout po vhodné alternativě. Nevíte, jak na to?

V podstatě máte jen dvě možnosti. Vyčlenit si spoustu volného času a postupně zmapovat nabídky všech pojišťoven, které mají povinné ručení ve svém portfoliu. Další a mnohem efektivnější alternativou je využít některé z online srovnání a nechat si vypracovat detailní nabídku prostřednictvím některého ze srovnávacích serverů. Služba je zdarma a okamžitě se díky ní dozvíte o cenách všech pojistek, které jsou momentálně k mání. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, do kterého uvedete několik nezbytných detailů o vás a vašem vozidle

Jedním ze srovnávacích portálů je i www.mpojisteni.cz, které má oproti konkurenčním službám podstatnou výhodu. O srovnání můžete zažádat i bez toho, aniž byste museli uvádět své telefonní číslo. Anonymní kalkulace je zcela zdarma a je jen na vás, zda se pro některou z nabízených variant rozhodnete, nebo ne. Vypovězení staré a uzavření nové smlouvy je jednoduché a pomohou vám s ním odborníci z Mpojištění. Na zmíněném webu mimo jiné najdete i spoustu důležitých informací, které se povinného ručení bezprostředně týkají. Měli byste si je přečíst i v případě, že o jiném povinném ručení neuvažujete – dozvíte se zajímavosti, které byste jakožto majitelé motorového vozila měli vědět.

Foto: sxc.hu

Publikováno: 16. 08. 2013

Kategorie: Pojištění

Autor: Honza Vodička

Tagy: mpojisteni.cz | povinné ručení | srovnání povinného ručení