I pejsek si zaslouží kvalitní stravu. Ale jak ji poznat?

Máte doma čtyřnohého přítele, kterého berete za právoplatného člena rodiny? V tom případě mu neupírejte právo na kvalitní stravu. Vy přece také nepozřete vše, co vám kdo předhodí! Výběr krmiva rozhodně nepodceňujte – musí pejskovi chutnat a zároveň mu poskytnou všechny důležité živiny. Připravili jsme pro vás praktický manuál, který vám při hledání vhodného krmiva pomůže.

Základ tvoří suché krmivo – nešetřete na něm!

Nejpodávanějším krmivem sou granule pro psy (patří mezi tzv. suché krmivo). Nenechte se zmást klamavou reklamou a poraďte se se svým zvěrolékařem nebo vyhledejte chovatele. Odborníci vám doporučí, které granule opravdu obsahují potřebné látky a naopak upozorní na to, které značce se je lépe obloukem vyhnout. Budete-li granule vybírat svépomocí, nezapomeňte se podívat na složení. V kvalitních granulích nesmí být obsažena dochucovadla (sůl) a chemické konzervanty. Zároveň by jejich většinu neměly tvořit obiloviny. Váš pes si zamiluje granule s vysokým podílem masa.

Šťavnaté psí konzervy neodmítne žádný pes

Konzervy pro psy můžete podávat samostatně, nebo jimi doplnit suchou stravu. A stejně jako v případě granulí, si dejte pozor na složení. Za levnou sójovou náhražku vám psík nepoděkuje, ale za konzervu s kvalitním masem rozhodně ano. Průběžně zkoušejte podávat různě druhy – k mání jsou také konzervy s omáčkou či kousky masa v paté směsi (maso je rozemleté a často doplněno o rýži či zeleninu).

Za odměnu si pes zaslouží pamlsek

Rádi mlsáte? Psi jsou na tom podobně. I oni mají své chutě a pokud jim chcete dopřát něco dobrého na zub, vsaďte na kost z buvolí kůže, slaninové tyčinky či kuřecí pamlsky pro psy. Výběr je opravdu pestrý a budete-li svému zvířecímu kamarádovi dávat dobrůtky za odměnu, podaří se vám ho vycvičit mnohem rychleji. Některé pamlsky navíc pomáhají k lepšímu dentálnímu zdraví. Tip: Chcete mít jistotu, že váš mazlík dostane do nejlepší? Vsaďte na chovatelské potřeby a krmiva ve specializovaném e-shopu Mujmazlik.cz. Prodejce nabízí špičková krmiva od českých, kanadských a amerických výrobců.

Publikováno: 30. 09. 2014 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička

Tagy: konzervy pro psy | kvalitní granule pro psy | pamlsky pro psy