Horké tipy

I pejsek si zaslouží kvalitní stravu. Ale jak ji poznat?

Máte doma čtyřnohého přítele, kterého berete za právoplatného člena rodiny? V tom případě mu neupírejte právo na kvalitní stravu. Vy přece také nepozřete vše, co vám kdo předhodí! Výběr krmiva rozhodně nepodceňujte – musí pejskovi chutnat a zároveň mu poskytnou všechny důležité živiny. Připravili jsme pro vás praktický manuál, který vám při hledání vhodného krmiva pomůže.

Základ tvoří suché krmivo – nešetřete na něm!

Nejpodávanějším krmivem sou granule pro psy (patří mezi tzv. suché krmivo). Nenechte se zmást klamavou reklamou a poraďte se se svým zvěrolékařem nebo vyhledejte chovatele. Odborníci vám doporučí, které granule opravdu obsahují potřebné látky a naopak upozorní na to, které značce se je lépe obloukem vyhnout.
Budete-li granule vybírat svépomocí, nezapomeňte se podívat na složení. V kvalitních granulích nesmí být obsažena dochucovadla (sůl) a chemické konzervanty. Zároveň by jejich většinu neměly tvořit obiloviny. Váš pes si zamiluje granule s vysokým podílem masa.

Šťavnaté psí konzervy neodmítne žádný pes

Konzervy pro psy můžete podávat samostatně, nebo jimi doplnit suchou stravu. A stejně jako v případě granulí, si dejte pozor na složení. Za levnou sójovou náhražku vám psík nepoděkuje, ale za konzervu s kvalitním masem rozhodně ano. Průběžně zkoušejte podávat různě druhy – k mání jsou také konzervy s omáčkou či kousky masa v paté směsi (maso je rozemleté a často doplněno o rýži či zeleninu).

Za odměnu si pes zaslouží pamlsek

Rádi mlsáte? Psi jsou na tom podobně. I oni mají své chutě a pokud jim chcete dopřát něco dobrého na zub, vsaďte na kost z buvolí kůže, slaninové tyčinky či kuřecí pamlsky pro psy. Výběr je opravdu pestrý a budete-li svému zvířecímu kamarádovi dávat dobrůtky za odměnu, podaří se vám ho vycvičit mnohem rychleji. Některé pamlsky navíc pomáhají k lepšímu dentálnímu zdraví. Tip: Chcete mít jistotu, že váš mazlík dostane do nejlepší? Vsaďte na chovatelské potřeby a krmiva ve specializovaném e-shopu Mujmazlik.cz. Prodejce nabízí špičková krmiva od českých, kanadských a amerických výrobců.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije