Nejstrašidelnější místa v ČR: Kde vám při vstupu naskočí husí kůže?

Kdo se bojí, nesmí do lesa, ale jaký by byl život bez špetky pořádného adrenalinu? Toho se nám při tom dosyta dostává nejen při extrémních sportech – pokud chcete zažít pořádnou porci vzrušení, vydejte se do míst, ve kterých se budete bát i za bílého dne. O strašidelných domech v USA, hlubokém lese sebevrahů Aokigahara v Japonsku či jiných náramně děsivých míst s unikátní atmosférou jste už určitě četli, ale možná vám uniklo, že několik takových máme i u nás. Jste zvědaví, která to jsou?

Hřbitov v Bohnicích

V dnes již nefunkčním "hřbitově bláznů" v pražských Bohnicích leží přes 4000 nebožtíků, mezi kterými jsou duševně nemocní lidé, vrazi, sebevrazi i oběti z první světové války. Údajně jde o vůbec nejstrašidelnější místo v České republice – energie je zde natolik negativní, že se zde cítí nesví i jinak nebojácní lovci extrémních zážitků.

Branišovský les

V úvodu jsme zmínili les sebevrahů – ten sice v Česku nemáme (i když v téměř každém lese nějaký nešťastník čas od času ukončí životní pouť...), ale můžeme se vydat do Branišovského lesa, který je opředen množstvím legend. Ve zdejších tůních našlo smrt několik poutníků, jež údajně stáhl pod hladinu vodník. Oblast byla navíc jednou na rok neprodyšně uzavřena – to když do ní spadl neznámý objekt připomínající zářící kouli. Mimo to se zde údajně pohybuje tajemný černý muž s bílou tváří a jen mírně patrnými rysy. A kdybyste v Branišovském lese zahlédli dvě vznášející se červené oči, pravděpodobně máte tu čest s bílou paní...

Hrad Houska

Proč se trmácet do zahraničí - třeba na prohlídku Stonehenge, když u nás najdete bránu do samotných pekel? Udělejte si výlet na hrad Houska, kde jsou v noci slyšet prapodivné hlasy a zvuky. Pověst praví, že zdejší podzemní ukrývá kosti bytostí z jiného světa. A zdejší kaple má neustále vlhké zdivo, i když zrovna panuje parné léto. Článek jsme pro vás připravili společně s pánským magazínem Pro-muze.cz.

Publikováno: 07. 12. 2020

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Hanka Trnková