Zdraví

Dokonalý spánek na latexové matraci

Co se vám vybaví v souvislosti se slovem latex? Většina lidí si tento materiál spojuje s přiléhavým oblečením dominantních žen, nebo přinejmenším s oblečkem, který s oblibou nosila kočičí žena ve fenomenálním snímku Batman. Latex je však s netradičními sexuálními hrátkami spojován neprávem. Jde především o materiál, ze kterého se vyrábí vysoce kvalitní matrace, jež v mnoha ohledech předčí ty z jiných materiálů. Pohodlně se usaďte, začíná další díl nekonečného příběhu o zdravém spánku. Patříte-li k lidem, kteří toho moc nenaspí (ačkoliv by chtěli), případně naspí, ale ráno se probouzí s pocitem, jako by oka nezamhouřili, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Podíváme se spolu nejen na výhody latexové matrace, ale i další faktory, které mají vliv na celkovou kvalitu spánku.

Jak dlouho spíte? Aneb méně je někdy více

Zdaleka největší spáči jsou lvi, kteří spí v průměru 22 hodin denně. Těm se pravděpodobně nevyrovnáte, ale i 10 či 12 hodin spánku je zbytečně moc. Nechcete-li polovinu života prospat (a to doslova), zredukujte spánek na 5-7 hodin. Podle odborníků je délka spánku v takovém rozmezí zdaleka nejzdravější. Méně, než pět hodin je pro organismus skutečně málo, v opačném případě se však často dostaví pocit „přespanosti“.

Na kvalitu spánku má vliv i prostředí, ve kterém spíme. Ložnice by měla vzbuzovat pocit klidu a od toho by se měl odvíjet barevné sladění a dekorace. Do interiéru vnese klidu tlumená smetanová barva v kombinací s jemným olivově zeleným odstínem. Neméně populární je i lomená bíla s modrou či naturální odstín, jako je písková či béžová barva.

Matrace, základní kámen ložnice

Zdaleka nejdůležitější je samozřejmě matrace. Dokonale sladěný interiér vám bude bez kvalitního podloží k ničemu. A jaké jsou výše zmíněné latexové matrace? Momentálně patří k tomu nejlepšímu, co si můžete do postele pořídit. Latex je velmi pružný materiál, který se přizpůsobí vašemu tělu. Latexové matrace nejsou příliš měkké, ale ani moc tvrdé a jsou pro ně typické odlehčující a provzdušňující otvory. Dodávají se ve tři, pěti a sedmi zónových provedeních a výborně se hodí pro polohovací rošty. Na rozdíl od matrací z jiných materiálů, se ty latexové nelámou a nedochází tak k rychlému opotřebení. Často se vyrábí v kombinaci s purovým jádrem a kokosem. Široké spektrum matrací, včetně těch z latexu, najdete na kralovske-spani.cz.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije