Dokonalý spánek na latexové matraci

Co se vám vybaví v souvislosti se slovem latex? Většina lidí si tento materiál spojuje s přiléhavým oblečením dominantních žen, nebo přinejmenším s oblečkem, který s oblibou nosila kočičí žena ve fenomenálním snímku Batman. Latex je však s netradičními sexuálními hrátkami spojován neprávem. Jde především o materiál, ze kterého se vyrábí vysoce kvalitní matrace, jež v mnoha ohledech předčí ty z jiných materiálů. Pohodlně se usaďte, začíná další díl nekonečného příběhu o zdravém spánku. Patříte-li k lidem, kteří toho moc nenaspí (ačkoliv by chtěli), případně naspí, ale ráno se probouzí s pocitem, jako by oka nezamhouřili, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Podíváme se spolu nejen na výhody latexové matrace, ale i další faktory, které mají vliv na celkovou kvalitu spánku.

Jak dlouho spíte? Aneb méně je někdy více

Zdaleka největší spáči jsou lvi, kteří spí v průměru 22 hodin denně. Těm se pravděpodobně nevyrovnáte, ale i 10 či 12 hodin spánku je zbytečně moc. Nechcete-li polovinu života prospat (a to doslova), zredukujte spánek na 5-7 hodin. Podle odborníků je délka spánku v takovém rozmezí zdaleka nejzdravější. Méně, než pět hodin je pro organismus skutečně málo, v opačném případě se však často dostaví pocit „přespanosti“.

Na kvalitu spánku má vliv i prostředí, ve kterém spíme. Ložnice by měla vzbuzovat pocit klidu a od toho by se měl odvíjet barevné sladění a dekorace. Do interiéru vnese klidu tlumená smetanová barva v kombinací s jemným olivově zeleným odstínem. Neméně populární je i lomená bíla s modrou či naturální odstín, jako je písková či béžová barva.

Matrace, základní kámen ložnice

Zdaleka nejdůležitější je samozřejmě matrace. Dokonale sladěný interiér vám bude bez kvalitního podloží k ničemu. A jaké jsou výše zmíněné latexové matrace? Momentálně patří k tomu nejlepšímu, co si můžete do postele pořídit. Latex je velmi pružný materiál, který se přizpůsobí vašemu tělu. Latexové matrace nejsou příliš měkké, ale ani moc tvrdé a jsou pro ně typické odlehčující a provzdušňující otvory. Dodávají se ve tři, pěti a sedmi zónových provedeních a výborně se hodí pro polohovací rošty. Na rozdíl od matrací z jiných materiálů, se ty latexové nelámou a nedochází tak k rychlému opotřebení. Často se vyrábí v kombinaci s purovým jádrem a kokosem. Široké spektrum matrací, včetně těch z latexu, najdete na kralovske-spani.cz.

Publikováno: 19. 07. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Honza Vodička

Tagy: jak dlouho spát | latex | latexová matrace | latexové matrace | matrace | zdravý spánek