Finance

Pojištění odpovědnosti: ochrana při běžných haváriích v životě

Rozbité okno míčem, rozsednuté brýle v cukrárně nebo sražená cyklistka na promenádě? Všechny tyto nehody mají jedno společné. Škodu, která nedopatřením vznikla, a je nutné ji uhradit. Zatímco u okna se jedná o tisíce, u brýlí deset nebo dvacet tisíc, u zranění v zahraničí s doživotními následky může jít škoda doslova do milionů korun. V takovém případě už jde příslovečně do tuhého. V tu chvíli je na pojištění pozdě, proto nečekejte na takovou událost a vhodně se pojistěte včas.

Jaké pojištění kryje nešikovnost?

V běžném životě jste se jistě s tímto pojistným produktem již setkali. Říká se mu pojistka na blbost, oficiálně se jedná o pojištění občanské odpovědnosti za škodu a vztahuje se na způsobené škody při každodenních činnostech na majetku, zdraví a životě. Pojištění platí také na vzniklé finanční škody. Pojištění tedy zahrnuje celou škálu škod, ke kterým může dojít v běžném občanském životě, a ze kterých vyplývá povinnost uhradit vzniklou újmu.

Až do výše 10 milionů

Při výběru tohoto produktu si lze vybrat mezi čtyřmi variantami, které se liší pouze výší maximální pojistné částky a může být 3, 5, 7 nebo 10 milionů korun. Poslední zmiňovaná varianta pojištění odpovědnosti je vhodná pro všechny, kdo často cestují do zahraničí nebo se zabývají amatérským nesoutěžním sportem. Může jít o jízdu na kole na francouzském pobřeží, stejně tak o lyžování v rakouských Alpách.

Pro celou domácnost i v zahraničí

Pojištění odpovědnosti se vztahuje na všechny členy domácnosti včetně domácích zvířat vyjma psů nebo koní. Čtyřnohé mazlíčky však lze pojistit zvlášť. Rodina navíc může být v klidu také při cestách do pohraničí nebo při dovolené v daleké cizině, pojištění má totiž celosvětovou platnost. I tato pojistka má však své výluky, především se nevztahuje na úmyslně způsobené činy nebo vzniklé pod vlivem alkoholu, omamných nebo psychotropních látek.

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije