Nesnažte se snížit cenu energie. Nenechte ji uniknout!

Pokud jste to dosud nezaznamenali, tak vězte, že se zima blíží mílovými kroky. Což kromě sněhových radovánek a kouzelných vánočních svátků znamená i to, že bychom si měli vytáhnout huňaté svetry, ve kterých snad několik chladným měsíců přečkáme. Vzhledem k vysokým cenám energií je zkrátka pro většinu hrdých majitelů rodinných domů nemožné vytápět na stejnou teplotu, na kterou jsou zvyklí obyvatelé paneláků a činžovních domů. Změna dodavatele nám sice zachrání pár tisícovek, vzhledem k několika cifernému číslu na složenkách se však jedná o zanedbatelnou částku. Mnohem lepší řešení, než redukovat cenu za energii, je úniku tepla zamezit.

Nejvíce tepla uniká okny

Největší tepelné ztráty zaznamenáváme přes okenní otvory. Výměnou starých oken za plastová okna tak z dlouhodobého hlediska ušetříme podstatnou část nákladů. Dům navíc získá na atraktivitě – nová plastová okna mu propůjčí moderní vzhled. Jedinou „nevýhodou“ plastových oken je vyšší pořizovací cena – ta se však za několik let vrátí na úsporách za tepelnou energii.

Německá kvalita a zlaté české ručičky

Aby úspora za teplo skutečně dosáhla slibovaných hodnot, měli byste zvolit okna s kvalitními profily. Vyvarujte se přehnaně levných polských výrobků, které netěsní a navíc mají tendenci k deformaci. Skvělou volbou jsou německé profily REHAU, které využívá i český výrobce DAFEPLAST. V kombinaci s kvalitním kováním ROTO a pětiletou zárukou jde skutečně výhodou investici. DAFEPLAST navíc nabízí i hliníková okna a pro všechny, kteří si chtějí užívat chvíle pohody na zahrádce po celý rok, také zimní zahrady. Informace o kompletním sortimentu najdete na webu dafe.cz.

Publikováno: 05. 11. 2012

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: dafe.cz | dafeplast | hliníková okna | plastová okna | zimní zahrady